Sākums Ziņas Notikumi
2
Mai
Ģimnāzisti iegriež "Paskāla riteni 2016"
Biruta Īsā saite

Jau vienpadsmito reizi Daugavpils Universitātē (DU) tika organizēta olimpiāde lietišķajā informātikā skolēniem „Paskāla ritenis”, kas šogad notika 4. aprīlī.

Olimpiādes mērķis ir skolēnu teorētisko zināšanu paplašināšana un praktisko iemaņu nostiprināšana lietišķajā informātikā. Tajā piedalījās vispārējās izglītības iestāžu un profesionālo vidējo izglītības iestāžu audzēkņi divās vecuma grupās: pamatskolas klašu audzēkņu grupa un vidusskolas klašu un profesionālo vidējo izglītības iestāžu grupa. No vienas izglītības iestādes dalībai olimpiādē varēja pieteikties trīs dalībnieki.

Olimpiāde norisinājās 2 kārtās: 1. kārtā bija jāatrisina teorētiskie uzdevumi (testa veidā), bet 2. kārtā - praktiskie (izmantojot datorprogrammas MS Word, MS Exel, MS Access un MS PowerPoint).

DU olimpiādi lietišķajā informātikā skolēniem „Paskāla ritenis” organizē DU Informātikas katedra sadarbībā ar Daugavpils pilsētas un novada informātikas skolotāju metodiskajam apvienībām.

Dsc 6624

Pavisam sacensībā piedalījās 77 audzēkņi. Mūsu skolu šajā olimpiādē pārstāvēja Lauma Svilpe (12.a, skolotāja Biruta Lasmane) un Dāvids Silavs  (11.a, skolotāja Biruta Lasmane). Visi vidējās izglītības posma audzēkņi konkurē vienā grupā uz 3 godalgotajām vietām. Mūsu skolas audzēkņiem bija jāsacenšas arī ar koledžu audzēkņiem, kas IT (informācijas tehnoloģijas) apgūst profesionāli.

Laumai Svilpei ir 4. labākais rezultāts un godalgotā 3. vieta un Dāvidam Silavam ir 13. rezultāts 77 dalībnieku konkurencē vidusskolas klašu un profesionālo vidējo izglītības iestāžu audzēkņu grupā. Pilnu rezultātu tabulu var skatīt šeit: http://paskalaritenis.ik.du.lv/Files/Rezultati_2016.pdf

27. aprīlī Daugavpils Universitātē notika olimpiādes „Paskāla ritenis” uzvarētāju apbalvošana, uz kuru bija aicināta Lauma Svilpe. Lauma saņēma olimpiādes sponsoru balvas - lādētāju-akumulatoru (Power Bank) un zibatmiņu.

Liels paldies iesaistītajiem skolēniem par ieguldīto darbu un sasniegto rezultātu!

Biruta Lasmane