Sākums Ziņas Notikumi
2
Mai
Kopā ar pārējām Valsts ģimnāzijām svinam 20 gadu jubileju
Biruta Īsā saite

Vg 20 (1)

28.aprīlī Cēsīs pulcējās visu 27 Valsts ģimnāziju mākslinieciskie kolektīvi, skolu un pašvaldību delegācijas, lai, vienojoties kopīgā koncertā, svinētu Valsts ģimnāziju pastāvēšanas 20 gadu jubileju. Koncerts pulcēja vairāk kā 700 jauniešu no ģimnāziju mākslinieciskajiem kolektīviem. Koncerts bija veidots divās daļās un ilga vairāk kā trīs stundas. Pirmajā daļā uzstājās dejotāji, otrajā – orķestri un kori.

20160428 192602  Katra ģimnāzija koncertam drīkstēja pieteikt vienu kolektīvu, jo visiem vietas atjaunotajā Cēsu koncertzālē nepietiktu. Mūsu skolu pārstāvēja orķestris “Vitamīns”. Viņu dalību koncertā noteica fakts, ka ne katrā ģimnāzijā ir orķestris, tāpēc tās, kurām ir, deleģēja savu orķestri. Orķestri savu koncerta sadaļu atklāja ar skaņdarbu “Taures sauc”, un virsdiriģenta godā bija mūsu orķestra diriģents Harijs Zdanovskis.

Dejotāji skatītājus apbūra ar savu enerģiju, artistiskumu un jaunības nebēdnību, dejās ieskicējot savam novadam raksturīgo; orķestri radīja vienotības un pacilājoša prieka noskaņu, savukārt, klausoties korus, ikviens guva spēcīgu un plašu emocionāla līdzpārdzīvojuma gammu - grima pārdomās par sevi, savu tautu, piederību Latvijai. To noteica arī dziesmu repertuārs: “Mana zeme”, “Tautas acis”, “Es nāku no mazas tautas”, “Saule, Pērkons, Daugava” u.c. Dziedot “Gaismas pili”, kājās piecēlušies skatītāji, vienojās ar koristiem ne tikai dziesmā, bet arī kopīgā enerģētiskā kamolā. Tik pacilājoši tas bija!

Lai saules mūžs mūsu valstij, un lai Valsts ģimnāzijas bagātas talantīgiem, pilnveidei un attīstībai atvērtiem jauniešiem un skolotājiem!

direktora vietniece Dace Druveniece

Vēl mirkļus tver šeit: /ej-uz/9843