4
Jūn
11.a izrādē “Kareņins”
Biruta Īsā saite
Dsc00983 3

17. maijā mēs, 11.a klase un audzinātāja Dace Seglēre, devāmies uz Rīgu, lai izmantotu valsts piešķirto dāvanu – “Latvijas Skolas soma 2019”.

Ekskursijas ietvaros apmeklējām Dailes teātra izrādi “Kareņins”, kas ir izrāde 2 daļās pēc Ļeva Tolstoja romāna “Anna Kareņina” motīviem, tulkojis Dž.Dž.Džilindžers.

Ļeva Tolstoja romāns “Anna Kareņina” ir viens no pazīstamākajiem mīlas stāstiem pasaules literatūrā. Virtuozi spēlējoties ar vispārzināmiem kultūras mītiem, krievu dramaturgs Vasīlijs Sigarevs rekonstruē “Annas Kareņinas” mīlas trīsstūra notikumus no Annas vīra Alekseja Kareņina skatu punkta. Tie ir nevis Annas, bet Kareņina dēmoni, kas ir notikumu centrā. Tās ir ciešanas, kas parasti paliek neievērotas. Vīrieša drāma, viņa vientulība un sāpes, nevajadzības un nevarības sajūta, sarūgtinājums un iekšējais nemiers – nebeidzamu dvēseles moku elle.

Izrādes beigās secinājām, ka režisoram izdevies nopietnā un traģiskā stāstā iepīt arī gaumīgu humoru, padarot lugu vieglāku un pieejamāku plašākai publikai, ne tikai krievu klasikas piekritējiem. Galveno lomu atveidotāji Ģirts Ķesteris un Lelde Dreimane veiksmīgi ievilka skatītājus visā uz skatuves notiekošajā. Esam apmierināti ar pieredzēto un gandarīti, ka vēl viens klasikas daiļdarbs iepazīts.

11.a klases vārdā, Līva Rateniece