4
Mar
9.c klases ekskursija
Biruta Īsā saite

812Acd37 33A1 4B58 Bb38 60495A63f7f3

18. decembrī mēs, 9.c klase, kopā ar audzinātāju Edīti Vārnu bijām ekskursijā uz Pļaviņu HESu, tur mums pastāstīja par to, kā ikdienā hesā strādā darbinieki, kā darbojas turbīnas, piemēram, no rīta un vakarā turbīnas ir izslēgtas un nestrādā.

Pēc tam mēs braucām uz Rīgu, apmeklējām Latvijas Nacionālo vēstures muzeju. Tur mums bija lieliska vēstures stunda par to, kā tika dibināta mūsu valsts, iepazinām uzskates materiālus no dažādiem Latvijas vēstures posmiem. Iegūtās zināšanas vēstures muzejā mums noteikti palīdzēs vēstures eksāmenā, jo mums tur pastāstīja daudz ko interesantu! Uzzinājām daudz jaunas informācijas. Un atkārtojām pašu galveno, kas mums, ikvienam Latvijā dzīvojošajam, jāzina,  piemēram, ka Latvija ir dibināta 1918. gada 18. novembrī, mūsu himna ir „Dievs svētī Latviju” un tās autors ir Baumaņu Kārlis, mūsu karogs ir sarkanbaltsarkans, pirmais valsts prezidents bija Jānis Čakste u.c. informāciju.

Ekskursijas noslēgumā mums bija savs brīvais laiks izklaides un tirdzniecības centrā „Rīga Plaza”, kāds gāja iepirkties, kāds uz kino, kāds uz boulingu vai arī garšīgi paēst.

Kopā mēs pavadījām lielisku dienu un iemācījāmies būt draudzīgāki. Gaidīsim nākamo ekskursiju!

9.c klase