20
Dec
9.d klase trenē atjautību un bauda teātra mākslu
Biruta Īsā saite

Mēs, 9.d klase, devāmies ekskursijā uz Rīgu kopā ar mūsu audzinātāju Aivi Kokinu. Mūsu dienas plāns bija “izlaušanās istabas”, kur jāparāda sava atjautība, - “Escape room” un Dailes teātra izrāde.

20181115 143836

Mūsu pirmā pieturas vieta bija “escape room”. “Escape room” ir istabas, no kuras stundas laikā jātiek ārā, izpildot fiziskus un atjautīgus uzdevumus. Mēs sadalījāmies 3 komandās. Katrai komandai bija sava istaba, no kuras bija jācenšas tikt laukā.

Pirmā bija kapteiņa kajīte. No tās bija jātiek ārā, atrodot četrus kompasa burtus, kurus varēja atrast, izpildot uzdevumus ar kajītē atrodamiem priekšmetiem, kā, piemēram, globuss, karte, radio utt.

20181115 143224

Otrā istaba bija Monas Lizas afēra, kurā galvenais uzdevums bija ielauzties seifā un nozagt gleznu “Mona Liza”. Šī bija grūtākā istaba, no kuras tikt ārā.

Trešā istaba bija Arkādes spēles. Skolēni sadalījās divās grupās. Katra grupa bija savā istabā, starp kurām bija stikla siena, kur stāvēja kauss. Tā grupa, kura pirmā izpildīja visus uzdevumus, dabūja kausu.

Pēc “escape room” sekoja brīvais laiks līdz teātra izrādei. Šajā laikā mēs izstaigājām Vecrīgas ielas, Doma laukumu, bijām pie Brīvības pieminekļa.

Dailes teātrī mēs skatījāmies izrādi “Ar vīru nav viegli”. Izrāde bija jautra, smieklīga un labas emocijas raisoša. Izrāde pat veidoja dažiem klases biedriem vēlēšanos apmeklēt teātri vēlreiz. Izrāde ilga 2h 40min. Komēdija bija divos cēlienos. Elegantajos Londonas apartamentos iet juku jukām. Nepietiek ar laulāto pāru intrigām – tām pa vidu vēl jaucas modīgs dizaineris, krāšņa blondīne un ekstravaganta bērnu grāmatu autore. Kārtīgas izsmiešanās kūre bija garantēta!

Ekskursija bija vienreizēja, un no tās palika tikai labas atmiņas. Klase bija ļoti apmierināta, un mēs nevaram sagaidīt nākamo ekskursiju.

9.d klases skolniece Kristīne Poļakova