11
Dec
10.a saliedējas perkusiju ritmos
ivetao Īsā saite

27. novembra agrā rītā Kalpaka laukumā pulcējās 10.a klases skolēni un klases audzinātāja Anita Grigaloviča, lai kopīgi dotos ekskursijā uz Rīgu. Ekskursijas ietvaros apmeklējām perkusionista Nila Īles mūzikas studiju, LU Akadēmiskā centra Zinātņu māju, Rīgas Sv. Pētera baznīcu un tirdzniecības centru “Akropole”.

Img 20191127 0950321 Img 20191127 1043111 Img 20191127 1236341

Pirmā pieturvieta bija perkusionista Nila Īles mūzikas studija. Nils Īle jau vairākus gadus nodarbojas ar perkusiju spēles tehniku, apguvis to pie ievērojamiem meistariem no citām valstīm un izveidojis pirmo perkusiju spēles studiju Latvijā. Mūsuprāt, nenovērtējama bija iespēja katram iesaistīties harmonijas un miera sajūtas veidošanā. Nils Īle kopā ar savu sievu Maiju Sējāni-Īli palīdzēja mums iepazīt ritma pasauli un eksotiskus mūzikas instrumentus.

Pēc neaizmirstamas pieredzes mūzikas studijā mēs devāmies uz Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Zinātņu māju. Gida stāstījums par akadēmiskā centra vēsturi un studiju iespējam daudziem klasesbiedriem lika aizdomāties par savu ceļu nākotnē un profesijas izvēli.

Tālāk devāmies uz Rīgas Sv. Pētera baznīcu. Tā ir pilsētas dominante un augstākā smaile, viena no vecākajām un vērtīgākajām viduslaiku monumentālās arhitektūras celtnēm Baltijas valstīs. Izmantojām iespēju pavērot Rīgu no putna lidojuma. Redzot elpu aizraujošos skatus, neviens nepalika vienaldzīgs.

Ekskursijas noslēgumā apmeklējām tirdzniecības centru “Akropole”. Pateicoties plašajam piedāvājumu klāstam, katrs no klasesbiedriem atrada savu nodarbi un pilnvērtīgi atpūtās. Satiekoties autobusā, notika raitas diskusijas par nopirkto un piedzīvoto.

Tā kā šī bija 10.a klases pirmā ekskursija jaunā klases kolektīva sastāvā, daudzi to gaidīja ar mazu satraukumu un interesi. Dzirdot klasesbiedru atsauksmes par ekskursiju, var noprast, ka tā ir izdevusies. 

Esam pateicīgi akcijai “Latvijas Skolas soma” par sniegto iespēju izglītoties kultūras jomā un pilnvērtīgi pavadīt laiku kopā ar klasesbiedriem un audzinātāju.

10.a klases vārdā – Elīna Tumanova