9
Jan
10.c klase dalās “Latvijas skolas somas” brauciena iespaidos
ivetao Īsā saite

Pagājušā gada nogalē, kad garīgie un morālie spēki šķita tuvu izsīkumam, mēs - 10.c klase devās devāmies uz Rīgu, lai izmantotu valsts piešķirto dāvanu – “Latvijas Skolas soma 2019” un nedaudz paraudzītos uz sevi un saviem klases biedriem, tā sacīt, no malas un citos apstākļos.

Lai arī 12. decembra diena ar laika apstākļiem neiepriecināja, tomēr klases biedru dzirkstošais gars neļāva nosalt un īgņoties par drēgno laiku.

Mūsu klases iecere bija iepriecināt sevi ar kāda žanra komēdiju, jo nopietnības un saspringuma pēdējās nedēļās bija gana izbaudīts.

Tāpēc bijām ļoti iepriecināti, ka tieši šajā laikā savu pirmizrādi piedzīvoja Latvijas Nacionālā teātra izrāde Nikolaja Gogoļa izrāde - “Revidents”.

“Kungi – pie mums brauks revidents”, sākas hrestomātiskā Gogoļa komēdija, kura der visiem laikiem, valstīm un politiskajām iekārtām, jo baidīties un pakļauties ir cilvēka dabā. Turklāt satraukti ir jūtīgāko jomu ierēdņi – no skolu valdes, slimnīcas, sociālās aprūpes, tiesu sistēmas un, protams, pašas pilsētas domes... Bailes pārvēršas fantasmagorijā un izaug lielākas par pašiem cilvēkiem. https://teatris.lv/izrade/revidents

Kopumā par izrādi varam sacīt, ir zināmā mērā jāiztur pirmais cēliens, lai pēc otrā varētu teikt: Jā! Bija Labi!

1 10C 2 10C

 

3 10C

Ja nopietni, tad - izrāde rosināja pārdomas par morāli - ētiskiem jautājumiem un normām. Par kompromisu starp sirdsapziņu, morāli un vērtībām. Mums patika vizuāli tehniskais noformējums, kā arī komēdijas elementi un īpaši otrā cēliena spraigais situācijas atrisinājums.

Un vēl!

Lai varētu mierīgi nosēdēt visas trīs stundas teātrī, pirms tam kādas, kopumā trīs, stundas paskraidījām pa Lāzerpeintbola laukumu. Pēc šīs aktivitātes bijām izsmējušies, izskraidījušies, piekusuši un izsalkuši, “paķērām” kādu Hotdogu un laidām uz teātri!

 Sirsnībā – 10c.