4
Nov
11.a klases ekskursija
Biruta Īsā saite
001 18. oktobrī mēs, 11.a klase un audzinātāja Sandra Bondare, “Skolas somas” ietvaros devāmies ekskursijā uz Rīgu.
Pirmais galapunkts bija LU Dabas māja, kur mūs laipni sagaidīja mūsu skolas absolvente un Jauno ķīmiķu skolas pasniedzēja - docente Iveta Ancāne. Tur mēs iepazinām vidi, kādā mācās dabas zinātņu studenti: modernās auditorijas un laboratorijas sajūsmināja ne vienu vien klasesbiedru. Kas to lai zin, varbūt kāds arī sevi redzēja nākotnē esam daļu no šīs vietas. Izstaigājuši krustu šķērsu gaiteņus, beigās attapāmies uz ēkas jumta. Kā jau Dabas mājai pienākas, daba bija arī uz jumta – tas bija apzaļumots. Un, protams, pavēra skatu uz straujo, urbāno Rīgu.
002 Otrais galapunkts bija Vecrīga, kurā apmeklējām vienu no vecākajām un vērtīgākajām viduslaiku monumentālās arhitektūras celtnēm Baltijas valstīs – Rīgas Sv. Pētera baznīcu. Uzbraucām tās tornī un ieraudzījām vēl iespaidīgāku skatu uz Rīgu. Katram no mums telefona galerijā ir vismaz 5 foto ar elpu aizraujošo ainavu.
003

Trešais un gaidītākais galapunkts bija Latvijas Nacionālā opera un balets, kur baudījām baleta izrādi “Raimonda”. 3 cēlienu garā izrāde mūs aizrāva ar krāšņajiem tērpiem, izslīpētajiem deju soļiem un skaisto stāstu.

Esam pateicīgi “Skolas somai” par sniegto iespēju pavadīt lielisku piektdienu un atklāt Rīgu no jauna.

Elizabete Romanovska, 11.a