3
Dec
7.e klase iepazīst Dzīvā sudraba muzeju
ivetao Īsā saite

Novembrī mūsu klase devās “Latvijas skolas somas” ekskursijā.

Ekskursija bija ļoti interesanta! Mēs tik daudz iemācījāmies!

20191122 112203 20191122 113022 Img 20191122 Wa0001

 Vispirms mēs apmeklējām “Dzīvā sudraba muzeju”. Jāpiebilst, ka “Dzīvā sudraba muzeja” apmeklējums neatpaliek no pamācošā. Muzejā dzirdējām tik daudz jaunu vēstures faktu un katra eksponāta izcelšanās vēsturi. Elpa aizrāvās no tik skaistiem, lieliem un krāšņiem sudraba darbiem. Klases zēnus šis muzejs tā ieinteresēja, ka pēc gida vadītās ekskursijas viņi ilgi un daudz izprašņāja muzeja darbinieci, kura laipni un plaši atbildēja uz visiem uzdotajiem jautājumiem. Savukārt meitenes ilgi apbrīnoja 1000 eiro vērto kaklarotu un karalienes Elizabetes II foto, kurā viņai pie apģērba piesprausta piespraude, kuru savulaik viņai uzdāvinājusi Vaira Vīķe – Freiberga. Neraksturīgi etiķetei, karaliene šo piespraudi esot nēsājusi trīs dienas, jo viņai tā ļoti patikusi.

Pēc tam mūsu ekskursijā bija ieplānotas dažas izklaides. Uzminiet paši, kādas tās bija! To laikā mēs daudz ko iemācījāmies vai arī pārbaudījām savas prasmes un iemaņas. Piemēram, fizikā - trenējāmies, kā mest bumbu, lai apgāztu visus ķegļus, matemātikā - kad vajadzēja saskaitīt, cik visas preces kopā maksā, sportā - kad skrējām, lai varētu paspēt vairāk veikala nodaļu apskatīt, latviešu valodā - kad es Elīnai autobusā skaidroju, ka pareizi ir nevis saputrījos, bet saputrojos, mūzikā - kad dziedājām autobusā, vizuālajā mākslā - kad fotografēju Samantu, mājturībā - kad es no kartupeļu kastītes izlocīju aplīti. Mācījāmies T/C Akropole ģeogrāfiju, meklējot tirdzniecības centra karti.

Izbaudot pasaules elpu sudrabā, iemācoties daudz jauna, mēs secinām, ka šī bija vispamācošākā ekskursija no visām, kādās līdz šim esam bijuši. Paldies audzinātājai E. Lasmanei!

7.e vārdā, skolniece Anda Dombrovska