6
Nov
8.a klase Latvijas kultūras kanona iepazīšanas ceļā
ivetao Īsā saite
Img 4416

Kādā agrā rudens rītā, kad āra vēl bija tumšs un gaiss vēsi spirdzinošs, 8.a klase devās uz Rīgu, lai iepazītu tuvāk daļu no Latvijas kultūras kanona vērtībām.

Pirmā pieturvieta bija Latvijas Nacionālā bibliotēka, kur iepazinām bibliotēku caur orientējoši izglītojošu spēli “Latvijas kanons”.

Tad devāmies uz izstādi “Latvijas gadsimts”, kur kopā ar gidu devāmies ceļojumā pa Latvijas vēstures līkločiem. Izstāde ir Latvijas muzeju veltījums Latvijas simtgadei, kurā vienkopus apskatāmi izcili un ļoti personiski muzeju eksponāti. Praktiski katrs eksponāts ir saistīts ar kādas dzimtas, ģimenes stāstu, vienlaicīgi sasaucoties ar Latvijas vēsturi. Izstāde pārsteidza ar bagātīgiem vēsturiskiem materiāliem, aizkustinošiem, vēstures plosītiem un interesantiem ģimenes stāstiem.

Img 4422 Tad mūsu ceļš veda uz Latvijas Nacionālo Mākslas muzeju, kur katram skolēnam bija jāatrod un jāiepazīstas ar Latvijas kanonā iekļautajiem mākslas darbiem, kas ir apskatāmi muzejā, jāiepazīstas ar muzeja izkārtojumu un mainīgajām ekspozīcijām. Katram bija jāatrod viens mākslas darbs no Latvijas kanonā iekļautajiem vai kāds cits, kas uzrunāja visvairāk, un jāpieraksta pieejamā informācija par šo darbu, jāpamato izvēle. Jāpiemin, ka muzeja apmeklējuma laikā piedzīvojām divus patīkamus pārsteigumus. Pirmkārt, bija iespējā redzēt Latvijas Valsts prezidenta E. Levita kundzi A. Levitu, kura kopā ar Ukrainas prezidenta V. Zelenska kundzi apmeklēja muzeju. Otrkārt, muzeja darbinieki bija tik laipni, ka atļāva apskatīt Rīgu no terases. Lai gan terase apmeklētājiem bija jau slēgta, ņemot vērā laika apstākļus un temperatūru, kas tajā dienā sasniedza + 22 grādus, darbinieki ļāva mums apskatīt saulaini rudenīgo Rīgas panorāmu.

Skolēnu domas par ekskursiju:

Matīss S.: “Šī ekskursija bija diezgan interesanta, apskatījām daudz skaistu gleznu. Rosināja domas par Latvijas vēstures aspektiem - kad latvieši ir zaudējuši, kad vinnējuši” .

Armands: “Man ļoti patika. Varēju apskatīt ļoti labas un interesantas gleznas. Es pat atradu savu mīļāko gleznu, kuru labprāt redzētu savā mājā. Iesaku citiem!”

Beāte: “Manuprāt, šī ekskursija ir ļoti izdevusies. It īpaši patika mākslas muzeja terase un eksponāti. Mazliet garlaicīgi šķita vēstures muzejā, bet dažas lietas bija ļoti interesantas.”

Roberts: “Es ieguvu jaunas zināšanas par Latvijas vēsturi, Latvijas māksliniekiem. Man patika vizīte Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Vēstures muzejā labāk patiktu apskatīt visu pašam, nevis ar gidu, jo tas likās garlaicīgi. Ieteikums apmeklēt ne tik daudz muzeju, kā vairāk atraktīvu lietu”

8.a klase un audzinātāja A. Vanaga