3
Dec
8.d klase izrādē “Brīnumu laiks”
ivetao Īsā saite

Mēs, 8.d klase, 27.11.2019. kopā ar audzinātāju Inesi Rāviņu projekta „Latvijas Skolas soma” ietvaros devāmies ekskursijā uz Rīgu, kur labi pavadījām laiku. Kur bijām? Pastāstīsim!

Izrade

Izrādē pusaudžiem “Brīnumu laiks”!

Mēs devāmies skatīties Pētera Jankava tulkoto dāņu autora Kima Fupca Okesona lugas “Brīnumu laiks” iestudējumu. Izrādi padsmitgadniekiem ar komiskām situācijām, kustībām un mūziku piedāvāja producentu kompānija Vilsons Production un režisori Zane un Mārtiņš Vilsoni. Lomās – divi jaunie aktieri, kursa biedri Kārlis Tols un Armands Ikalis, kā arī valdzinošā Samira Adgezalova. Divi aktieri vienlaikus iejutās vairākās lomās.

Padsmitgadnieks, kurš nevar ciest piekasīgo skolotāju un stulbās mācības, kuram sapņu meitene nepievērš uzmanību, kuram mamma krīt uz nerviem – tāds ir Deniss, galvenais varonis izrādē pusaudžiem “Brīnumu laiks”. Deniss ir kā cīkstonis ringā. Dzīve viņam sadod pa seju, bet viņam nav ne spēka, ne pārliecības pašam cīnīties ar sevi – vieglāk ir pasūdzēties, iztaisīties par nabadziņu un pie savas nevarēšanas vainot māti, skolotāju un draugus. Tad notiek brīnums – debesu sūtnis Denisam piešķir burvju varu ar nosacījumu, ka nedrīkst lietot lamuvārdus.

Izrādās, ka ne visas vēlēšanās, izteiktas skaļi, izskatās tieši tā, kā tās esam iedomājušies. Sākas milzu juceklis, kad burvju spēks tiek vērsts pret māti, skolotāju, Antonu, Kārenu Elīzi, cerot uz brīnumiem. Tad Deniss atskārš, ka ar savu kūtrumu, nepārliecinātību var tikai pats tikt galā, ka pašam jāatbild par savu dzīvi un darbiem, nevis jāgaida burvji.

20191127 135130

Jēkabs: „Teātra izrāde bija aktuāla, smieklīga un interesanta. Tā piesaistīja un atklāti parādīja pusaudžu uzvedību un domāšanu. Es to ieteiktu noskatīties jebkuram pusaudzim.”

Linda: „Izrādes beigās izteikta pamācoša doma: Dari visu pats, nebalsties uz citiem!”

Agnese D.: „Izrāde man patika, jo tajā varēja izsmieties. Izrādē varēja saskatīt vienaudžu domu gājienu. Tā atspoguļoja manu klasi, katru dienu skolā šajā vecumā.”

Anastāsija: „Izrāde bija neparasta. Tā attēlo mūsdienu pusaudžus, kā viņi domā, par ko sapņo. Izrāde bija ļoti interesanta un aizraujoša.”

Sintija: „Izrāde bija interesanta, bet tajā pašā laikā nedaudz neķītra. Protams, pusaudžu vecumam atbilstoša.”

Amanda: „Izrādē varēja izsmieties. Tajā varēja vērot sevi un savus klasesbiedrus no malas. Izrāde bija neparasta, jo, ejot uz izrādi, man bija citas idejas par sižetu.”

Sanija: „Man ļoti, ļoti patika šī izrāde. Ļoti pamācoša un atbilstoša mūsu vecumam. Man patika, cik aktieri ir dzīvīgi un pašpārliecināti. Izrādes laikā daudzi jaunākie skatītāji sarunājās, tas traucēja skatīties. Es iesaku šo izrādi mana vecuma jauniešiem. Draugu un klasesbiedru kompānijā to ir jautri skatīties.”

Agnese B.; „Mana atziņa pēc izrādes: esi tu pats, neskaties uz citiem.”

Signe: „Izrāde man ļoti patika un pozitīvi iespaidoja. Man mainījās domas par teātri uz labo pusi. Agrāk teātri uzskatīju par garlaicīgu, bet, skatoties šo izrādi, nevarēju acis atraut. Izrādes laikā jutu līdzi varoņiem.”

20191127 140924

Rīgas Motormuzejā

Rīgas Motormuzejs ar savu ekspozīciju apmeklētāju acis priecē jau kopš 1989. gada. Gan toreiz, gan tagad tas ir vienīgais šāda profila muzejs Latvijā un lielākais Baltijā. Pēc vērienīgās rekonstrukcijas 2016.gadā atklātais Rīgas Motormuzejs ir pārvērties līdz nepazīšanai. Izmantojot modernas un interaktīvas tehnoloģijas, apmeklētāji tiek aicināti doties virtuāli patiesā ceļojumā auto būves vēsturē, kas aizsākas nu jau pirms 133 gadiem, kad patentēja pirmo auto. Muzeja ekspozīcijas zāles ir aptumšotas, bet paši spēkrati spilgti izgaismoti. Tas ļauj koncentrēt uzmanību uz būtiskāko – muzeja eksponātiem un to stāstiem, kas apmeklētājam pašam jāatklāj ar modernu multimediju palīdzību. Līdzās pastāvīgai ekspozīcijai, kas izvietota 3 stāvos 4000 kvadrātmetru platībā, notiek tematiskas izstādes, spēkratu prezentācijas.

Rīgas Motormuzejs vienmēr palicis uzticīgs savai misijai – ieinteresēt cilvēkus un veidot pozitīvu attieksmi pret spēkratu vēsturi un tehnikas mantojumu Latvijā un pasaulē. Muzejs ne tikai vāc, saglabā, pēta, restaurē un popularizē senos spēkratus, muzejs ir arī radoša vieta kur mācīties. Šeit ikviens, bet īpaši bērni un jaunieši var apgūt ceļu satiksmes noteikumus, auto, moto, velo būves attīstības vēsturi, kā arī inženiertehniskas zināšanas. Rīgas Motormuzejs bija izvirzīts 2018.gada Historic Motoring Awards balvas finālam kategorijā "Gada seno spēkratu muzejs". Svinīgā apbalvošanas ceremonija notika 25.oktobrī Londonā, un to droši var dēvēt par klasisko auto pasaules Oskariem.

20191127 172728

Riga Lasertag

Dienas izskaņā devāmies aizraujošā piedzīvojumā. Šaušana, slēpšanās no pretinieka un spriedze, kas uzglūn aiz katra stūra, – tas ir lāzertags. Atšķirībā no peintbola, lāzerpeintbols ir sporta izklaides veids, kas neatstāj pēdas. 

Amanda: „Mūsu pēdējā un atraktīvākā pietura. Tur mēs ar speciāliem ieročiem piedalījāmies dažādās „cīņās”. Mūs vadīja militārās armijas pārstāvis, kurš uzdeva dažādus uzdevumus un lika izspēlēt dažādas situācijas. Tas bija ļoti jautri un aizraujoši, laiks paskrēja ļoti ātri. Es gribētu vēlreiz piedzīvot šādus brīžus ar klasesbiedriem”. 

Melānija: „Lāzertags man ļoti patika. Vēlētos vairāk šādas aktīvas ekskursijas. Tur mēs labi pavadījām laiku un saliedējāmies, palīdzējām viens otram un kopā izsmējāmies”.

Kārlis: „Lāzertags bija visinteresantākā vieta, kur esam bijuši ar klasi”. 

Dana: „Jautrākā ekskursijas daļa.”

Aleksa: „Lāzertagā bija ļoti interesanti un jautri. Attīsta domāšanu un „izdzīvošanas” iemaņas. Ir priekšstats par militārajiem treniņiem. Attīsta fiziskās spējas”. 

Lieliski, izglītojoši, pārdomas rosinoši un aktīvi pavadīta diena kopā ar saviem mīļajiem skolēniem. Paldies par atsaucību, interesi un organizētību!

audzinātāja Inese Rāviņa