15
Nov
9.c klases ekskursija uz Valmieru
Biruta Īsā saite
20191011 125616 11. oktobrī mēs, 9.c klase un audzinātāja Silvija Tumanova, devāmies ekskursijā uz Valmieru. Mūsu ekskursijas galvenais mērķis bija Valmieras teātra izrāde “Nekas”. Izrāde veidota pēc dāņu rakstnieces Janas Telleres grāmatas motīviem, un tā vēsta par mūsu vecuma pusaudžiem, kuri cenšas pierādīt sev un citiem, ka viņu dzīvei ir kāda jēga. Daudzi no mums pirms tam bija izlasījuši arī grāmatu. Izrāde mūs tiešām pārsteidza gan ar savu noformējumu, gan saturu, tā bija skarba, bet patiesa un patiešām lika aizdomāties par dzīves jēgu. No sirds iesakām arī pārējām klasēm aizbraukt uz šo izrādi.

Lūk, daži 9. c klases skolēni viedokļi par to:

  • Izrāde “Nekas” tiešām lika domāt par attiecībām, kādas mēs veidojam ar draugiem, ar vecākiem. Izrādes beigās man bija emocijas, kuras es par nevaru izskaidrot ar vārdiem. (Gerda)
  • Pēc izrādes ilgi domāju, kāda tad ir mana dzīves jēga. Atbildi vēl joprojām nezinu. (Evita)
  • Esmu lasījusi arī grāmatu, un varu droši apgalvot, ka Valmieras teātra izrāde “Nekas” man patika daudz labāk nekā grāmata. (Alise)
  • Ļoti patika režisora radošā pieeja zāles izkārtojumā. Maz rekvizītu, taču tie izmantoti ļoti mērķtiecīgi. (Anastasija)
  • Izejot no teātra zāles, es biju satriekta, jo šī izrāde bija tik patiesa, skarba un reāla. Neko necentās pasniegt skaisti un filtrēti. (Amanda)
20191011 152628

Pēc izrādes apmeklējām nesen atvērto mākslas galeriju “Neonija”. Kā jau nosaukums liecina, viss šajā galerijā atmirdz neona gaismās. Izgaismotas gleznas un dabas ainavas, krāsu, gaismu mūzikas un saspēle. Pēc izrādes bijām apmulsuši un nedaudz satriekti, savukārt “Neonija” palīdzēja no jauna sakārtot domas.

  • Galerija “Neonija” nomierināja un parādīja, ka skaistums eksistē un sapņi un maģija arī. Neonija parādīja, ka jēga visam ir. Ir vērts dzīvot. (Amanda)
  • Galerija “Neonija” bija pretstats izrādei. Tur bija mierīgi un mistiski. Kādu pusstundu sēdēju ar klases biedriem, skatoties uz vienu mākslas darbu un nepasakot ne vārda. (Rolands)
20191011 153732
  • Galerija “Neonija” bija kā cita pasaule, tā bija miera pilna. (Mārtiņš)
  • Mākslas galerija “Neonija” bija kas jauns un nebijis manā dzīvē. Tās apmeklējums uzlabo pašsajūtu un emocionālo stāvokli. (Evelīna)

Izrāde un mākslas galerijas apmeklējums bija divi pasākumi, kas lieliski papildināja viens otru. Un, protams, skaistā pilsēta Valmiera zelta rudens rotā.