3
Jan
Ekskursija Bitu un Perkusiju skaņu ritmos
ivetao Īsā saite

8. novembra rītā 7.c klases skolēni un audzinātāja Sarmīte Stikāne satraukuma pilni pulcējās, lai dotos ekskursijā uz Rīgu. Ekskursijas ietvaros apmeklējām SIA „Lielvārds”, Nila Īles mūzikas studiju un t/c Akropole.

Pirmā pietura bija SIA „Lielvārds” radošā darbnīca ”Little bits”. Viena nodarbība, bet daudzi eksperimenti! Ar īpašu elektronikas konstruktoru palīdzību skolēni iemācījās dažādos veidos spīdināt spuldzītes, darbināt elektromotoriņu, skandināt visādas skaņas, un tas viss ar dažādu elektrisko ķēžu un slēdžu palīdzību. Interesanti, praktiski un noderīgi!

Nākamā pieturvieta bija perkusionista Nila Īles mūzikas studija. Nils Īle jau vairākus gadus nodarbojas ar perkusiju spēles tehniku, apguvis to pie ievērojamiem meistariem no citām valstīm un izveidojis pirmo perkusiju spēles studiju Latvijā. Perkusijas ir mūzikas instrumenti, kas rada skaņu, piesitot pie tā, pakratot, berzējot vai jebkādi citādāk izraisot vibrācijas. Skolēni atzina, ka šī nodarbība bija ļoti interesanta,  aizraujoša, jo bija iespēja praktiski pamēģināt dažādus interesantus instrumentus un piedalīties kopēja mūzikas skaņdarba radīšanā.

1 2

Ekskursijas noslēgumā apmeklējām t/c Akropole, kur jaunieši varēja iemēģināt roku, spēlējot boulingu, un brīvajā laikā izbaudīt centra citus atpūtas piedāvājumus.

Esam pateicīgi “Latvijas skolas somai” par sniegto iespēju pavadīt lielisku piektdienu un pabūt Bitu un Perkusiju skaņu ritmos!

audzinātāja Sarmīte Stikāne