8
Okt
12.a klases pieredzētais mākslas centrā “Zuzeum” un izrādē “Elpa”
ivetao Īsā saite

29. septembrī mēs, 12.a klase, devāmies ekskursijā uz Rīgu. Pabijām jaunajā mākslas centrā Rīgā un Zuzānu kolekcijas mājvietā – “Zuzeum”. 2017. gadā dibinātā "Zuzeum" mērķis ir Latvijas mākslas popularizēšana starptautiskā kontekstā, radot vietu sarunām un kultūras apmaiņai. Jaunās telpas un izstāžu zāles arvien augošo Zuzānu kolekciju padarīs pieejamu visplašākajai sabiedrībai.

Mūsu iespaidi par “Zuzeum”

Evita: “Šajā muzejā ir tikai divas zāles – lielā un mazā, taču mazais apjoms netraucēja ielūkoties modernās mākslas pasaulē. Darbi bija ļoti dažādi, pārsteidzoši, pat šokējoši, lai gan pie daudziem darbiem gribējās palikt ilgi, domājot par to, ko autors gribējis pateikt. Interesanti likās tas, ka muzeja darbiniece atklāja, ka daudzos darbos nemaz nav slēptas domas, kas liek domāt par to, ka varbūt mūsdienu pasaulē ir vieglāk, ja par lietām tik “dziļi” neaizdomājas.”

Elizabete: “Plašums, baltās telpas, mūzika un, protams, māksla ir ļoti moderna. Uzrunāja izstādes mērķis- runāt,- runāt par visu, kas notiek.”

Līna: “Zuzeum ir mini versija pasaulei, kurā dzīvojam šobrīd. Dažādas mūsdienās aktuālas tēmas ietērptas krāsu gammās, līniju mežģos un figūru rāmjos.”

12A 1 12A 2


Mūsu iespaidi par izrādi “Elpa”

Noskatījāmies režisora Dmitrija Petrenko izrādi “Elpa” Dailes teātrī. Interesanti, ka Dailes teātris šīs izrādes žanru ir raksturojis kā “divvientulība klātienē”. Īss izrādes raksturojums: “Šajā viena cēliena mīlestības stāstā skatītājiem būs iespēja nepārprotami ieraudzīt pašiem sevi, esot par lieciniekiem mīloša pāra savstarpējām attiecībām mūža garumā un atklājot krietnu savas dzīves komisma devu, kas ikdienas steigā pārtapusi par bailēm, šaubām, par “lielo” lēmumu pieņemšanu, rūpēm par pasauli un attiecību saglabāšanu.” Lūk, daži vērtējumi par redzēto:

Darja: "Noskatoties šo izrādi, man radās jautājums: "Vai tiešām ir tā, ka sabiedrība sadalās divās daļās - tie, kuriem vajadzētu radīt bērnus, un tie, kuriem labāk nevajadzētu?" Es pārliecinājos, ka "bērna radīšanas" jautājumam piemīt daudzkārt atkārtotais vārds "bet...", milzīgas šaubas, nepārliecinātība. Redzēju, ka cilvēkiem ir ļoti grūti dzīvot harmonisku dzīvi. Pat tad, kad tu esi pārliecināts, iekšēji tevī tāpat jūtams grams nepārliecības."

Elīna: "Izrāde kaut ko uzurdīja manī. Šķiet, vēl krietnu laiku domāšu par to, kā es rīkošos nākotnē, vairāk lūkošos uz sevi no malas. Starp citu, šī izrāde bija pirmā, kas ataino mīlestību, no kuras man pēcāk nepaliek šķebīgi (kā tas bija ar, piemēram, pēc "Lilioma"). Ļoti baudāma aktierspēle, kas patiesi aizrauj, liek just līdzi. Vai tas nekas, ka sākumā vairāk jutu līdzi vīrietim, nevis sievietei? Vai tas mani nepadara par sava veida nodevēju? Beigas šķita ļoti saviļņojošas - visa dzīve vienā elpas vilcienā."

Jete: “Šķita interesanti tas, ka nevajag uz skatuves daudz, pietiek ar vienu kasti, Tu spēj vairāk domāt, izjust līdzi. Man tas šķita neierasti, bet moderni.”

Daniels: “Man reāli patika. Es laikam pirmo reizi tā reāli izbaudīju teātra izrādi.”

Elizabete R: ”Man izrāde atgādināja kādu melodrāmas scenāriju. Ikdienišķa, mazliet dramatiska, bet ataino realitāti, caur kuru iet vairums pāru. Kārtējo reizi tiek pierādīts, ka vīrietis un sieviete nāk no dažādām planētām.”

12A 3

Priecājamies, ka, pateicoties akcijai “Latvijas Skolas soma”, iespējams paplašināt savu redzes loku mākslas jomā.

12.a klase