9
Mai
7.b ar Latvijas skolas somu dodas uz Daugavpili
ivetao Īsā saite

3. maijā mēs, visa 7.b klase kopā ar audzinātāju Inesi Rāviņu, devāmies ekskursijā uz Daugavpili, lai uzzinātu kaut ko jaunu un kopā labi pavadītu laiku.

7 B 4 7 B 3

DAUGAVPILS SKROŠU RŪPNĪCA. Šo objektu apmeklējām Latvijas skolas somas ietvaros. Šī ir unikāla vieta - vienīgā tūristiem atvērtā munīcijas ražošanas rūpnīca Baltijā, kurā atrodas Eiropā vecākais, joprojām strādājošais skrošu liešanas tornis. Tam līdzīga objekta nav nekur citur Latvijā, un arī ne Baltijā un Ziemeļeiropas reģionā. Rūpnīcā mēs apskatījām vēsturisko ekspozīciju, skrošu liešanas cehu, uzkāpām tās unikālajā 31,5 m augstajā tornī, zem kura atrodas 13,5 m dziļā dzesēšanas aka. Munīcijas rūpnīca ir galamērķis daudziem pašmāju un ārvalstu tūristiem, kas vēlas šodien sajust unikālo 19. gadsimta atmosfēru un iepazīt senās iekārtas darbībā. Saldēdienā pēc rūpnīcas apskates ikvienam bija iespēja izmēģināt saražoto produkciju rūpnīcas šautuvē.

Līna: “Ļoti izglītojoši un interesanti pastāstīja par DSR vēsturi. Ļāva šaut ar gaiseni! Pārsvarā bija labi, kaut gan nosalām, jo bija ļoti auksti.”

Anete: “DSR bija ļoti interesanti kāpt tornī un šaut. Bija jauki parunāt ar klasesbiedriem.”

ESCAPE ROOM – KVESTA ISTABA. Intelektuāla izklaide komandām. Spēles sākumā dalībnieki tiek ieslēgti telpās, no kurām 60 minūšu laikā ir jātiek ārā. Lai to paveiktu, ir jāliek lietā spējas tikt galā ar dažādiem loģiskiem uzdevumiem, veiklība un prasmes darboties komandā, laika deficīta un paaugstināta adrenalīna apstākļos. Ja nespēsiet iekļauties paredzētajā laikā – jūs izlaidīs, bet, lai tiktu ar visiem uzdevumiem līdz galam, nāksies apmeklēt mūs vēlreiz. Braucām un izbaudījām asas sajūtas!

Santa: “Kvestu istaba bija FANTASTISKA. Noteikti gribēšu vēlreiz.”

Evelita: “Bija ļoti interesanti un man ļoti, ļoti patika. Noteikti vēlētos atkārtot. Man ļoti patika Gena.”

Anete: “Ļoti patika. Mani nobiedēja Gena. Strādājām ļoti saliedēti. Ļoti interesanti uzdevumi un pavedieni!”

7 B 5 7 B 6 7 B 2 7 B 1

DAUGAVPILS TARZĀNS.  Daugavpilī pie Stropu ezera izveidots piedzīvojumu parks “Daugavpils Tarzāns” ar astoņām šķēršļu trasēm, kas paredzētas aktīvai atpūtai. Divas zaļās trases veidotas no šķēršļiem līdz trīs metru augstumam. Divas zilās trases veidotas ar samērā viegli pārvaramiem šķēršļiem, kas pacelti līdz pat pieciem metriem virs zemes. Sarkanā trase izveidota 10 metru augstumā, tajā parka apmeklētāju sagaida atraktīvais “Tarzāna lēciens”, lidojošais skrituļdēlis un trases nobeigumā aizraujošs 100 m garš troses nobrauciens. Savukārt Melnā trase paredzēta tiem, kuriem pa spēkam nedaudz vairāk, jo trasē izvietoti 14 augstas sarežģītības pakāpes šķēršļi, kuri izvietoti līdz pat 12 m virs zemes.

Lauma: “Tarzāns man likās  kā jauka atpūta pēc ekskursijas, protams, šīs trases nebija vieglas, bet noteikti bija jautrs piedzīvojums, kā arī tur atradās tīklu parks, kas pēc citu domām bija jautrs.”

Amanda: “Tarzānā es izgāju četras trases. Brīžiem bija grūti. Sarkanajā trasē visgrūtāk bija tikt pāri tīklam, bet man izdevās.”

Valters: “Man Tarzāns nepatika. Es vairs nekad neiešu uz Tarzānu.”

apkopoja Agnese Korņējeva, 7.b klase