15
Okt
9.c iepazīst Annas Brigaderes bērnības zemi
ivetao Īsā saite
9 C 1 1   Plānojām, plānojām un saplānojām! Agrā 28. septembra rītā mēs - 9.c klase -  beidzot  devāmies savā ilgi plānotajā ekskursijā. Latvijas Skolas somas projekta ietvaros  mūsu brauciena mērķis bija iepazīt rakstnieces Annas Brigaderes bērnības zemi – tagadējo Tērvetes dabas parku.  

Tērvetē  mūs laipni sagaidīja  rudens lapu piebirušais  dabas parks ar savām neskaitāmajām  takām un taciņām. Parkā varēja sastapt gan daudzus Annas Brigaderes pasaku lugu varoņus, gan  arī dzīvniekus, kuri dzīvo šajā lielajā un plašajā parkā. Apskatījām arī Tērvetes tauriņu tropu māju, kurā varējām aplūkot  dažādu tropu mežu tauriņus  vai no  visas pasaules, kā arī  iepazīties ar mitro tropu augu daudzveidību, uzzināt to nosaukumus un aplūkot krāšņus ūdens iemītniekus.

Bijām arī  Jelgavas tehnikumā, kur skolas pedagogs-karjeras konsultants izstāstīja par mācību un atpūtas iespējām šajā izglītības iestādē.

Turpinot  ekskursiju, apskatījām arī smilšu skulptūras Jelgavas pasta salā. Tur bija apskatāma arī Kristapa Porziņģa skulptūra. Tapa interesanti foto mirkļi!

9 C 1 9 C 1 2 9 C 2 9 C 3 9 C 4

Ekskursijas noslēgumā devāmies uz Tērvetes Tarzāna parku – jaunāko no Tarzāna ģimenes –, kas  tika atvērts 2020. gada maijā. Tērvetes Tarzānā mums bija iespēja doties deviņu dažādu grūtības līmeņu trasēs ar vairāk nekā 100 šķēršļiem! 

Esam priecīgi, ka izdevās ļoti laba – gan  izglītojoša, gan sportiski aktīva -  ekskursija, un iesakām šo maršrutu arī citiem!

9.c klase un audzinātāja Sarmīte Stikāne