11
Okt
Rudenī uz Siguldu
ivetao Īsā saite

5. oktobrī 7.b klase kopā ar audzinātāju devās ekskursijā uz Siguldu.

Siguldas pils un pilsdrupas. 1207. gadā celtā Livonijas ordeņa Siguldas pils bijusi veidota kā „castellum” tipa cietoksnis, taču vēlāk pārbūvēta par konventa tipa celtni. Attīstoties uguns šaujamajiem ieročiem, viduslaiku cietokšņi pamazām zaudēja savu sākotnējo nozīmi un 18. gadsimta sākumā Ziemeļu kara laikā tika nopostīta. Kopš rekonstrukcijas darbiem 2011. gadā, pils pieejama apmeklētājiem un kļuvusi par iemīļotu vietu brīvdabas pasākumu organizatoriem. Pilsdrupās vari pastaigāties pa senajiem mūriem, uzkāpt torņos un doties uz pasākumiem brīvdabas estrādē.

7 B 1      7 B 2

Agnese: „Pils bija ļoti skaista un uzkāpjot pils tornī pavērās brīnumains skats. Bija nedaudz auksti, jo pūta vējš.”

Dārta: „Patika skaistie dabasskati no pils torņiem. Varēja pamācīties valsi, pa pēdām”.

Aigars: „Jaunā pils bija ļoti grezna, bet pilsdrupām bija interesants stils”.

Līna: „Pilī mūs sagaidīja forša gide, kas īsi un konkrēti pastāstīja pils vēsturi. Pilī bija interesanti, interaktīvi un daži pat iemācījās dejot valsi”.

Santa: „Ļoti skaista apkārtne. Interesants spoks. Gide skaidri un vienkārši novadīja ekskursiju”.

20211005 105319 20211005 121459 20211005 132613

Lasertāgs „Poligon 1", labirints „Minotaurs”. Baltijas valstīs pirmais un lielākais lāzetaga izklaides centrs „Poligon 1" savas durvis apmeklētājiem vēra vaļā 2015. gadā, Siguldā. Par Siguldas poligona mājām kļuva bijušais Padomju armijas civilās aizsardzības sakaru centrs. Uz vietas iespējams spēlēt lāzertaga spēles piecās autentiskās un īpaši iekārtotās arēnās gan atsevišķi, gan apvienojot tās pēc nepieciešamības. Nobeigumā pārbaudījām savas orientēšanās spējas labirintā „Minotaurs”.

Santa: „Bija nenormāli forši un interesanti. Kazarmu pagrabs bija vislabākais. Man ļoti patika arī labirints”.

Līna: „Vieta ļoti interesanta ar daudz īstiem objektiem mašīnas, trīsstāvīga ēka ar pagrabu, angāri. Starpbrīdī cienāja ar garšīgu tēju un maizītēm”.

Gerda: „Bija ļoti forši šaudīties ar klasesbiedriem. Patika izskrieties un uzvarēt. Labirintā nācās ļoti padomāt, lai izkļūtu ārā, tas izdevās”.

Evelīna: „Lāzertāgs tas bija ļoti, ļoti interesanti. Mēs atradāmies pamestās ēkās. Es un mana grupa labirintu izgājām visātrāk”. 

Markuss: „Lāzertags man patika, tur bija ļoti forši, interesanti un jautri. Labirints bija liels un varēja apmaldīties”.

Emīls: „bija ļoti jautri varēja izdomāt savas taktikas, kā uzvarēt. Labirintā vajadzēja atrast 8 kontrolpunktus un izkļūt no tā, bija interesanti”.

Lauma: „Lasertāgs bija lieliska aktivitāte. Āra terase bija lieliska. Kazarmas bija izcilas trīs stāvi un pagrabs. Viena no labākajām un izcilākajām lazertāga spēlēm, ko esmu spēlējusi”.

Aigars: „Lasertags bija jautri. Laba pieredze apvienot fiziskās aktivitātes un taktisko domāšanu. Tādas aktivitātes saliedē klases kolektīvu”.

7 B 3      7 B 4

Piedzīvojumu parks „Tarzāns”.

Santa: „Tarzāna trase bija grūta bet interesanta. Rodeļi nenormāli ātri. Visapkārt skaisti viss sakopts”.

Agnese: „Tarzānā biju pirmo reizi, biju ļoti nobijusies, bet tomēr pieveicu trasi. Rodeļi man ļoti patika”.

Lauma: „Tarzāna trases bija ar interesantiem šķēršļiem, nebija garas, bet pietiekami sarežģītas”.

Markuss: „Tarzānā bija bailīgi un jautri. Iemēģinājām panorāmas ratu, viena no labākajām vietām”.

Gerda: „Tarzāna trasē bija nedaudz baisi, bet tiku galā. Kājas sāpēja, bet bija tā vērts”.

Līna: „Nekad nedomāju, ka iziešu melno trasi, bet izgāju un nebija bailīgi. Ilgs skaists nobrauciens. No platformām paveras skaists skats uz Siguldas mākslinieciskajām ielejām”.

7.b klases kolektīvs un kl. audz. Inese Rāviņa