30
Mai
10.c klases ekskursija “Mēs dabā un daba mūsos”
Biruta Īsā saite
Skolassoma10c01

23.maija rīts sākās agri, jo ceļš mūs veda uz Valguma pasauli. Ceļš bija garš, un dziesmu tika izdziedāts daudz. Puišu balsis pārsteidza ne tikai klases audzinātāju un šoferi, bet arī klases meitenes.

Valguma pasaulē mums bija iespēja iepazīt divas takas – baskāju taku un mākslas taku.

Mākslas takā baudāmas dabas ainavas izcilu mākslinieku – Andra Apses (Jaunzēlande) un Andra Eglīša (Latvija) – lielformāta fotogrāfijās. Lai apskatītu visas 100 fotogrāfijas, jāmēro 2km garš ceļš Valguma meža takās. Viss vienā – iespēja veselīgi izkustēties, ieelpot svaigu gaisu un baudīt pārsteidzošas ainavas gan dabā, gan bildēs! (Nikola)

Skolassoma10c02

Gūtās emocijas par Baskāju taku ir ļoti pozitīvas. Tas bija lielisks veids, kā no rīta pamosties un pamazām iekāpt vasarā. Mūsuprāt, taka bija aizraujoša no sākuma līdz pat beigām. Mūsu klase iesaka apmeklēt šo vietu kopā ar draugiem vai ģimeni, neaizmirstot ņemt līdzi arī labu garastāvokli un smaidu. Ja smaids nav uz sejas, ejot šo taku, tas noteikti parādīsies. Kā arī, protams, nevar piemirst relaksējošās sajūtas, ko var baudīt visas takas garumā. (Renārs)

Manuprāt, Baskāju taka bija viena no labākajām ekskursijas daļām, jo varēja pārbaudīt savu izturību pret pēdu sāpēm un diezgan patīkami pavadīt laiku svaigā gaisā. Sajūta pēc takas iziešanas bija vienkārši neaprakstāma, kādreiz vēlētos takā atgriezties. (Renāts)

Skolassoma10c03

Apceļojot Ķemeru nacionālo parku, nākamā pietura bija Kupskalnu dabas taka, pa kuru nonācām pie jūras, un vārda tiešā nozīmē, saplūdām ar to. Laiks un saule bija mums labvēlīgi un noskaņojums lielisks!

Dienas otrā pusē ar programmas Latvijas Skolas soma atbalstu, devāmies apmeklēt Latvijas Sporta muzeju – pašā Senās Rīgas sirdī. Vērtīgi, jo sports mūsu klasei ir ļoti tuva tēma. Muzejā mūs sagaidīja zinoša gide, kura agrāk pati nodarbojās ar sportu, ikdienā pēta sporta vēsturi un papildina muzeja klāstu. Aptaujājot klasesbiedrus, gide uzzināja mūsu saistību ar sportu, pastāstīja interesantus faktus un deva iespēju aktīvākiem un fiziski stiprākiem klasesbiedriem uzkāpt klinšu sienā. Uzzinājām daudz ko jaunu par latviešu sportistiem un olimpiskajām spēlēm. Kopumā, mums visiem ļoti patika un muzejā bija tiešām daudz ko redzēt par visdažādākajiem sporta veidiem. Bija ļoti jauka pieredze un noteikti ieteiktu šo vietu apmeklēt arī citiem! (Līva)

Skolassoma10c04

Atpakaļceļā nogurums jau lika sevi manīt, bet dziesmas nebeidzās. Atliek cerēt, ka mācību gada noslēgums visiem būs tikpat iepriecinošs, cik ekskursijā pavadītais laiks!

Paldies audzinātājai Ingrīdai Feldmanei par jauko dienu un kopā būšanu!

 

10.c klases pārstāvji