20
Mai
Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 10.a un 10.c klase ar Latvijas Skolas somu dodas ekskursijā uz Rīgu
ivetao Īsā saite

Šī gada 18. maijā mēs, 10.a un 10.c klase, kopā ar skolotājām Artu Kusiņu un Anitu Vanagu, izmantojot Latvijas Skolas somas piedāvājumu, devāmies izglītojošā un kultūras redzesloku paplašinošā mācību ekskursijā uz Rīgu.

Rīgā mums bija 3 pieturas vietas:

Okupācijas muzejs COSMOS, Ilūziju muzejs Digital Art House, mākslas centrs.

Okupācijas muzejā kopā ar gidi Inetu gan atkārtojām, gan uzzinājām ko jaunu par Latvijas vēsturi. Ekspozīcija veda mūs atpakaļ uz 1939. gadu. Ceļojot laikā, visbeidzot nonācām 1991. gadā, kad Latvija savu neatkarību atguva. Gides stāstījums bija interesants un emociju pilns, to papildināja dažādi uzskates materiāli, kā fotogrāfijas, video un citas vēsturiskas liecības. Ekskursijai okupācijas muzejā beidzoties, mēs katrs atstājām savu parakstu un liecību viesu grāmatā, ka esam šeit bijuši.

Starp muzeju apmeklējumiem mums bija laiks un iespēja aplūkot Vecrīgu, kuru daudzi no mums arī izmantoja.

10 Ac 4 10 Ac 1    

COSMOS Ilūziju muzejs bija mūsu nākamā pieturas vieta. Garākie cilvēki varēja sajusties īsi, uz pasauli skatījāmies otrādi, iekāpām kosmosā, ieraudzījām sevi izstieptos spoguļos, šķērsojām spoguļu labirintu, kur katrs spogulis izskatījās kā pavediens uz izeju.

10 Ac 2 10 Ac 3

Mūsu pēdējā pietura bija Digital Art House. Šeit mēs apskatījām izstādi ar nosaukumu “No Monē Līdz Kandinskim”. Šī bija dzīvu gleznu izstāde skaistas mūzikas pavadījumā. Redzējām 14 slavenāko modernisma pārstāvju darbus un dzirdējām tādus populārus skaņdarbus kā Šopēna valsi No.2, Baha Prelūdiju Čellam No.1, Korsakova Kamenes lidojumu. Izstāde ilga 57 minūtes. Šajā laikā varējām atvilkt elpu no jau piedzīvotā.

Atpakaļceļā bijām noguruši, bet gandarīti par redzētajiem muzejiem un draudzīgo kopābūšanu. Ekskursija bija izdevusies, jo nākamajā rītā visi, kuri bija ekskursijā, bija ieradušies skolā un neizrādīja nekādas noguruma pazīmes.

10.a un 10.c klases vārdā, Linda Popova un Artis Lipša, 10.a