2
Jūn
Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 7.b klase ar Latvijas Skolas somu dodas uz Siguldu
Biruta Īsā saite
Skolas Soma 7B 23 Skolas Soma 7B 23 04

29. maija rīts sākās ar nelielu satraukumu, vai mūsu plānotā ekskursija notiks, jo naktī tika paziņots, ka 29. maijs ir svētku diena par godu Latvijas hokeja izlases uzvarai. Taču pirms izbraukšanas jau noskaidrojām, ka visi ieplānotie apskates objekti darbosies.

Pirmais apskates objekts - “Skrīveru gotiņas”. Gide izstāstīja uzņēmuma vēsturi, konfekšu ražošanas procesu. Pašiem bija iespēja iejusties konfekšu ietinēju lomā. Protams, arī nodegustējām dažādu garšu konfektes.

Skolas Soma 7B 23 03 Skolas Soma 7B 23 02

Tālāk ar Latvijas Skolas somu plecos devāmies uz Turaidas pils muzejrezervātu. Bijām izvēlējušies orientēšanās spēli „Tūkstošgades stāsts”.

Orientēšanās spēle veidota kā aktīvs un aizraujošs muzejrezervāta apmeklējums. Spēles uzdevums ir atrast kartē norādītus Turaidas muzejrezervāta objektus un atsevišķus priekšmetus. Spēle ir veids, kā vienlaikus iepazīt Latvijas vēsturi un atraktīvi pavadīt laiku muzejā! Katra komanda beigās saņēma diplomu un saldu balvu par piedalīšanos.

Dienu noslēdzām ar atrakciju parku “Tarzāns”, kur katrs varēja pārbaudīt savus spēkus, pārvarēt bailes no augstuma.

Skolēnu iespaidi:

Adrians: Turaidā iemācījāmies orientēties nezināmā vidē.

Evelīna: Orientēšanās bija jautra un interesanta. Vajadzēja sadarboties komandā.

Amanda: Skrīveru gotiņās bija interesanti klausīties par vēsturi un iejusties tinēju lomā. Orientēšanās Turaidā bija izzinoša, un visi labi pavadījām laiku.

Evelīna: Patika Tarzāns, jo bija jārāpjas kokos un jāveic dažādi uzdevumi.

Alise: Man garšoja gotiņas, kā arī patika tās tīt. Tarzānā pārvarēju savas bailes.

7.b klases audzinātāja Edīte Vārna