28
Okt
Motorizēts ieskats Latvijas vēsturē kopā ar “Latvijas Skolas somu”
Biruta Īsā saite

Skola Soma 9D 001
Vairāk mirkļus var aplūkot šeit: /ej-uz/34261

Tādā īsti rudenīgā oktobra rītā mēs – 9.d klase un audzinātāja Anita Vanaga – devāmies klases ekskursijā uz Rīgu. Lai gan Rīga mūs sagaidīja pelēcīga un lietaina, tas nemazināja ekskursijas prieku. Vispirms  apmeklējām Rīgas motormuzeju, kas mūs sagaidīja ar siltām, mājīgām un skaistām telpām. Rīgas Motormuzejs ar savu ekspozīciju apmeklētāju acis priecē jau kopš 1989.gada. Gan toreiz, gan tagad tas ir vienīgais šāda profila muzejs Latvijā un lielākais Baltijā. Izmantojot modernas un interaktīvas tehnoloģijas, apmeklētāji tiek aicināti doties virtuāli patiesā ceļojumā auto būves vēsturē, kas aizsācies nu jau pirms 133 gadiem, kad patentēja pirmo auto. Muzeja ekspozīcijas zāles ir aptumšotas, bet paši spēkrati spilgti izgaismoti. Tas ļauj koncentrēt uzmanību uz būtiskāko – muzeja eksponātiem un to stāstiem, kas apmeklētājam pašam jāatklāj ar modernu multimediju palīdzību. Mēs vēl paspējam apskatīt īpašo Porsche izstādi “Sapņu vadīti”, kas stāsta par Porsche vēsturi un latviešu izcelsmes konstruktora, dizainera Anatola Kārļa Lapiņa 20 gadu darba pieredzi Porsche un viņa slavenāko auto “Rozā Cūku”. Gida stāstījums bija profesionāls un aizraujošs. Iesakām arī citiem apmeklēt šo muzeju!

Pa ceļam uz Latvijas Nacionālo vēstures muzeju nofotografējamies pie Latvijas simbola – Brīvības pieminekļa. Tad devāmies uz muzeju, kur noklausījāmies izsmeļošu un ļoti plašu nodarbību, kas stāstīja par padomju cilvēka ikdienas dzīvi. Nodarbības vadītāja kodolīgi un saprotami izstāstīja Latvijai būtiskākos notikumus, vēstures gaitu. Lai gan bijām jau nedaudz paguruši, novērtējam zinošus vadītājus un gūstam jaunas zināšanas par Latviju, un izmantojam iespēju apskatīt muzeju un divas izstādes: Vainagu izstādi un Latvijas Satversmei 100.

Ekskursiju noslēdzām ar draudzīgu boulinga spēli, kino apmeklējumu, kā arī siltām pusdienām un sarunām domu biedru lokā.
Justīne: “Ļoti patika motormuzejs. Gida stāstījums bija interesants un izglītojošs. Atmiņā paliks arī vēstures muzeja apskate, tā palīdzēja paplašināt vēstures zināšanas.”

Aigars: “Man visvairāk patika motormuzeja eksponāti, it īpaši Porsche izstāde, kur varēja redzēt daudz unikālu un košu auto, kā arī patika gida stāstījums par auto vēsturi, mašīnu uzbūvēm un interesantiem faktiem par Latvijas un pasaules autobūvi. Vēstures muzejs likās nedaudz garlaicīgs, jo ilgi stāstīja un prezentēja, jutos kā vēstures stundā. Bet bija interesanti eksponāti un izstādes.”

Egija: “Man ekskursijā ļoti patika motormuzejs, un atmiņā paliks vecās elegantās mašīnas. Lai gan vēstures muzejā daudz un ilgi stāstīja un dažbrīd noguru, es uzzināju daudz ko jaunu par Latvijas vēsturi.”

Alise: “Man ļoti patika motormuzejā, bija gan interesants stāstījums, gan skaistas mašīnas. Man ne visai patika vēstures muzejā, jo stāstījums likās ļoti garš, bet pastaigāt un apskatīt muzeju bija interesanti. Skaista vainagu izstāde!”

Lauris P.: “Man ļoti patika motormuzejs, tur bija ļoti interesanti. Vēstures muzejā bija interesanti apskatīt padomju laika lietas.”

Sintija M.: “Vēstures muzejā patika stāstījums par padomju laikiem Latvijā un dzīvi tajā laikā. Man tas interesēja un bija interesanti klausīties. Motormuzejs bija ļoti iespaidīgs, moderns, košs un interesants.”

Stefānija: “Mani visvairāk uzrunāja motormuzejs, bija interesanti apskatīt, kādi agrāk bija auto. Vēstures muzejā likās garlaicīgi klausīties par vēsturi, bet bija interesanti apskatīt pašu muzeju un izstādes.”

Paldies “Latvijas Skolas somai” par doto iespēju iepazīt jaunus muzeju, redzēt un iepazīt kaut ko jaunu!

9.d klases vārdā, klases audzinātāja Anita Vanaga