Sākums Ziņas Notikumi
6
Sept
Ģimnāzija iesaistās izglītības projektā Start(IT)
Biruta Īsā saite

Lai veicinātu informātikas priekšmeta popularitāti skolēnu vidū, kā arī palielinātu to skolēnu skaitu, kas apgūst informātikas priekšmetu padziļināti, tiek uzsākts izglītības projekts Start IT vispārizglītojošajās skolās Latvijā.

Kāpēc šāds projekts ir nepieciešams?

Pieprasījums pēc IT speciālistiem pieaug ne tikai Latvijā, bet arī citviet Eiropā. Lai palielinātu IT speciālistu skaitu Latvijā, jau skolas laikā jāsniedz padziļinātas zināšanas informātikas priekšmetā, jāmaina priekšstati par programmēšanu, veicinot interesi izvēlēties IT nozari studijām un nākotnes profesijai. Šobrīd programmēšanas priekšmets nav pieejams visiem vidusskolu skolēniem, tāpēc ar projektu "Start it” aicināsim skolotājus piedāvāt fakultatīvās nodarbības programmēšanā saviem skolēniem.

Projekta mērķi:

•Palielināt to skolēnu skaitu, kas informātikas priekšmetu apgūst padziļināti

•Dubultot IT studentu skaitu Latvijas 10 lielākajās augstskolās 3-5 gadu laikā

Projekta galvenā mērķauditorija: • 9 - 12. klašu skolēni un skolotāji

Projekta programma:

Projekta ietvaros tiks izveidota metodiskā programmēšanas apmācību programma, kas būs pieejama gan skolotājiem, gan skolēniem šajā portālā no septembra. Programma tiks veidota uz Java programmēšanas valodas bāzes. Metodiskā programma ietvers 50 video lekcijas, uzdevumus un testus, ļaujot skolotājiem būtiski ietaupīt laiku, kas nepieciešams, lai sagatavotos mācību stundām. Skolotāji aicināti izmantot šo programmu, lai pasniegtu fakultatīvās programmēšanas nodarbības savā skolā. Katru gadu programma tiks uzlabota un papildināta, ņemot vērā skolēnu sekmes un intereses. Kursa veidotāji ir īpaši padomājuši par to, lai programma būtu atraktīva tieši jauniešu auditorijai.