Sākums Ziņas Notikumi
16
Feb
Ģimnāzijas jaunieši un skolotājas piedalās projektā “Ideju pavasaris”
Biruta Īsā saite

Ceturtdien, 15.februārī, Jēkabpils BJC viesojās Imanta Ziedoņa muzejs, fonds "Viegli" ar projektu "Ideju pavasaris".

Skolēniem lekcijas lasīja dažādi lektori: Kristaps Kravalis, kurš ir izstrādājis dubulttreniņu – nodarbības, kurās dalībnieks attīsta gan ķermeni, gan prātu; Kristaps Siliņš, izcils stratēģis, no kura uzzinājām par mārketingu un cilvēku "gļukiem"; Gustavs Mārtiņš Upmalis, mājaslapas kurp.es izstrādātājs; Reperis Edavārdi stāstīja par savu dzīves ceļu un hiphopa sākumu Latvijā. Sarunājāmies arī ar Daci Zariņu, Ziedoņa muzeja vadītāju, kura palīdzēja mums, jauniešiem, attīstīt savu ideju, mērķtiecīgi virzoties uz to. Viņa palīdzēja mums izveidot veiksmīgu idejas realizācijas plānu.

Pasākuma laikā jaunieši izstrādāja un attīstīja savas idejas, savus topošos projektus. Pēc katras lekcijas bija iespēja papildināt savu ideju, jo katrs lektors sniedza jaunu informāciju, jaunu pieredzi. Pasākums skolēniem veicināja komunicēšanas prasmi, mudināja pastāvēt par sevi un savām idejām, kā arī sniedza bagātīgu dzīves skolu, jo jauniešiem bija iespēja uzklausīt lektoru dzīves stāstus, iepazīt karjeras kāpnes, pa kādām viņi ir kāpuši. Ikkatram jāizmanto šāda iespēja – mācīties no līdzcilvēku praktiskās pieredzes, jo tas ir kaut kas atšķirīgs no formālās skolas izglītības.

Arī skolotājiem notika lekcijas. Viņiem tās lasīja Ž.Grende. Klausītāju pulkā bija arī vairāku muzeju pārstāvji. Visi kopā sprieda par kultūras attīstību un muzejpedagoģijas aktualizēšanu skolās. No mūsu skolas skolotāju darbnīcās piedalījās skolotājas A.Šteinberga, A.Grigaloviča, D.Seglēre un D.Druveniece. Skolotājas atzina, ka viņām šī diena bijusi vērtīga un intensīvi piepildīta ar sarunām, pārdomām, viedokļu apmaiņu.

Pasākuma dalībnieces E.Lindāne un D.Druveniece