Sākums Ziņas Notikumi
1
Okt
Ģimnāzijas jauniešu dalība Olimpiskajā dienā
Biruta Īsā saite

2018.gada 21.septembrī visā pasaulē – arī Latvijā un Jēkabpilī – notika Olimpiskā diena, ko ik gadu organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo olimpisko komiteju 5 kontinentos izmanto šo dienu Olimpisko vērtību – izcilības, draudzības un cieņas – vairošanai. Olimpiskās dienas norisi Starptautiskā olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. Latvijā Olimpiskā diena tiek rīkota kopš 1992.gada. Šogad Latvijā šajā dienā piedalījās 145000 dalībnieku 650 norises vietās.

Img 20180921 Wa0007 Jēkabpils Sporta centrs organizēja Olimpisko dienu stadionā “Vārpa”, un iespēja šajā pasākumā piedalīties bija 5 pilsētas skolu klasēm – tām, kas pieteiksies pirmās. Ģimnāzijas kolektīvu pasākumā pārstāvēja 7.c klase un audzinātāja D.Vībāne, 8.a klase un audzinātāja I.Ermansone, 10.a klase un audzinātāja S.Bondare, 11.a klase un audzinātāja D.Seglēre.

Iespaidos dalās 8.a klases jaunieši: “Pasākuma atklāšanā mūs uzrunāja Jēkabpils pilsētas mēra vietnieks A.Rutko un Jēkabpils Sporta skolas direktors E.Lamba. Tad bija laiks rādīt, kā esam izpildījuši mājasdarbu – bija jāiemācās vingrojumu komplekss.

Tad pienāca kārta stafetēm, un vienā no 5 stacijām bija jāatbild uz jautājumiem, šoreiz par tenisu. Arī citi uzdevumi bija saistīti ar tenisam raksturīgām darbībām.

Mūsuprāt, šis pasākums klasi saliedēja vēl vairāk, protams, atklājām arī draudzības un atbalsta nozīmi. Katrs bija no svara, katram bija jāizpilda savs uzdevums un jācenšas palīdzēt citiem.

Uzzinot par Olimpiskās dienas pasākumiem un iespējamajām balvām, mums ļoti gribējās iegūt hokeja biļetes, taču īsti neticējām, ka tas izdosies. Tāpēc vairāk koncentrējāmies uz procesa izbaudīšanu, uz būšanu kopā ar klasi. Un siltā septembra diena bija ļoti piemērota aktivitātēm svaigā gaisā.

Kad beidzot bija izietas visas stafetes, bija jāveido olimpiskie apļi, jāfotografējas, bet pēc tam pienāca laiks apbalvošanai. Bijām uztraukti, jo vēlamais šķita nesasniedzams. Organizatori paziņoja, ka nav konkrētu uzvarētāju un ka balvas tiks izlozētas!...
Bijām ļoti pārsteigti par šādu risinājumu, bet reizē arī priecīgi, jo parādījās cerība, ka atkal ir izredzes, ja vien veiksies izlozē. Izlozē mūs pārstāvēja Daniela, un viņai izrādījās laimīga roka. Veiksme bija kopā ar mums, Daniela izlozēja hokeja biļetes visai klasei. Mēs reaģējām emocionāli, skaļi, jo bijām ļoti laimīgi!

Paldies Jēkabpils Valsts ģimnāzijas direktoram par to, ka viņš atļāva mums piedalīties Olimpiskajā dienā, un audzinātājai Ingai Ermansonei par to, ka pamanīja informāciju un ticēja mums šajā pasākumā! Paldies visām klasēm, kuras piedalījās, jo bez jums nebūtu izdevies šis tiešām lieliskais pasākums.

Iegūtā pieredze rosinās pievērst uzmanību līdzīgām aktivitātēm saistībā ar sportu un ar interesi gaidīt nākamo gadu, jo vienmēr tiek veidots īpašs vingrojumu komplekss, kā arī uzmanības centrā nonāk cits sporta veids. Izcilība, draudzība, cieņa – Olimpiskās kustības vērtības – skolēniem noder arī ikdienas darbā, ir vērts tās iepazīt, izjust, pēc tām tiekties!

Pēc atgriešanās skolā strādājām grupās un veidojām publikāciju par pieredzēto. Šīs publikācijas pamatā fragmenti no grupu darbiem Evelīnas Šinkūnes, 8.a klases skolnieces, redakcijā.

10.a klase savus iespaidus formulē šādi: “Tā kā esam desmitā klase un šogad esam pirmo gadu kopā, šis pasākums mums ļāva saliedēties un saprast, ka varam paļauties cits uz citu. Lai piedalītos šajā konkursā, bija arī jāsagatavo mājasdarbs, ko arī veiksmīgi visi kopā paveicām. Kopīgi esam iemācījušies sporta vingrojumu kompleksu. Vēl milzīgs pluss bija tas, ka pasākums notika ārā, jo aktivitātes svaigā gaisā rada prieku. Mūsu garastāvoklis bija atbilstošs laikapstākļiem – saulains un pozitīvs. Labi un aktīvi kopā pavadījām laiku un priecājamies, ka piedalījāmies.

Vēlamies pateikties organizatoriem par iespēju piedalīties šajā pasākumā, un skolotājiem paldies par sapratni, jo dažas stundas no mācību dienas nācās nokavēt, bet tas bija tā vērts.”

p.s. Vairāk mirkļi šeit.