Sākums Ziņas Notikumi
7
Mai
Ģimnāzijas puišu dalība konkursā “Enkurs 2019”
Biruta Īsā saite
Img 5427 Img 5541 Img 5553 Img 5578

12.a klases puiši kopā ar 3 draugiem no citām klasēm 27.04. kopā ar audzinātāju Ingu Saulīti piedalījās Jūrniecības nozares konkursā vidusskolēniem “Enkurs”. Konkurss tiek rīkots kopš 2007. gada. Konkursa mērķis – iepazīstināt vidusskolēnus ar jūrnieku profesiju.

Konkurss norisinās jūrniecības vidē – šoreiz tas notika Jūras akadēmijā. Konkursa laikā jaunieši veic praktiskus atraktīvus uzdevumus, piedaloties improvizētās glābšanas operācijās, arī demonstrējot savas prasmes kuģu un laivu vadīšanā – gan izmantojot profesionāliem jūrniekiem domātos trenažierus, gan arī atklātās ūdenstilpnēs. Puišiem, piemēram, ar virtuālu simulācijas trenažieri bija jāievada kuģis Rīgas ostā. Visi saprotam, ka kuģi viņi līdz šim nebija vadījuši! Tāpat konkursa laikā skolēni sacenšas ugunsdzēšanas un pirmās palīdzības sniegšanas disciplīnās. Konkursa programmā ir arī teorētiskā daļa, kas ietver sevī jūrniecības nozares pamatzināšanas un prasmes. Lai piedalītos konkursā, puiši pirms tam nopietni gatavojās – devās pie zemessargiem apgūt pareizās iemaņas un trenēties ar trenažieri virves vilkšanā. Un virves vilkšanā viņi demonstrējuši augstu sniegumu! Pirms konkursa izgāja arī apmācības kursu pie ugunsdzēsējiem – mācījās  ūdenī apgāzt plostu, savienot šļūtenes un arī dzēst nelielu ugunsgrēku, apguva arī pirmo medicīnisko palīdzību.

Paldies Elvijam Višņevskim par iniciatīvu, 12.a klases komandai, kurā bija arī trīs puiši no citām klasēm, par atsaucību un vēlmi piedalīties, bet skolotājai Ingai Saulītei par atbalstu!

12 komandu sacensībā ar jau pieredzējušiem dalībniekiem puiši ieguvuši 4.vietu! Malači! Priecājamies par jums!

direktora vietniece D. Druveniece