Sākums Ziņas Notikumi
30
Mai
Ģimnāzijas skolēni uzvar "eXperimentā"
Biruta Īsā saite

Noslēdzies ikgadējais AS „Latvenergo" rīkotais konkurss „eXperiments”. Šogad Zemgales reģionu pārstāvēja mūsu skolas komanda „YOLO – 6”. Kurā piedalījās 9.d klases skolēni: Ilze Seglēre, Viktorija Marčuka, Ivo Siņicins, Eduards Mitris, Alans Bekusovs un komandas kapteinis – Adrians Ābele. Skolēni parādīja ļoti labas zināšanas un pārliecinoši guva uzvaru un ieguva galveno balvu – ceļojumu un Tunisiju un citas vērtīgas balvas.

Finālā jaunieši pierādīja savas zināšanas praktiskos uzdevumos, kas saistīti ne tikai ar fizikas pamatprincipiem, bet arī dažādu izgudrojumu vēsturi un to attīstības posmiem. ”eXperiments” dalībnieki veica zinātnes evolūcijas ceļu, sākot ar pirmajiem elektroenerģijas atklājumiem dabā, līdz pat mūsdienīgākajiem teleskopiem un GPS satelītiem. Uzdevumi bija sarežģīti un āķīgi, tāpēc komandām savus padomus sniedza mentori. Mūsu komandas mentors bija RTU profesors Gatis Bažbauers.

Komandu sniegumu finālā izvērtēja žūrija: AS „Latvenergo" valdes loceklis Māris Kuņickis, AS „Latvenergo” Izpētes un attīstības direktors Māris Balodis, Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes pasniedzējs Ansis Avotiņš un konkursa konsultants un fizikas skolotājs Raitis Streičs. Māris Kuņickis norādīja, ka visi fināla dalībnieki ir ieguvēji, piedaloties ”eXperimentā”: „Jūs pierādījāt, ka esat fizikā erudītākie skolēni Latvijā. Ceru, ka konkursā gūtā pieredze būs stimuls tālākai profesijas izvēlei un jau tuvā nākotnē redzēsim jūs kā spožus inženierus un zinātniekus, kas palīdzēs attīstīt fizikas nozari Latvijā!”

Konkursa ”eXperiments” fināla spēli vadīja enerģiskais Kaspars Zlidnis. Konkursa laikā dalībniekus un skatītājus ar aizraujošiem priekšnesumiem priecēja „Jaunā talantu fabrika” uzvarētāja Aminata Savadogo, starptautisku konkursu laureāte Paula Katrīna Dīringa, Elzas Kronbergas deju studija „BUMP”, jaunais dziedātājs Emīls Mangulis un Linda Mangule, kā arī apvienība „Parkour show” un citi.

Latvenergo koncerns erudīcijas konkursu organizē kopā ar mācību portālu par fiziku „FIZMIX”, Rīgas Tehnisko universitāti, Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamentu, žurnālu zinātkāriem lasītājiem „Uzzini!”, Latvijas populārāko ziņu portālu „Delfi”, skolēnu un studentu karti „ISIC”, graudu pārstrādes uzņēmumu „Dobeles dzirnavnieks”,  tūrisma aģentūru „Latvia Tours”, izglītības uzņēmumu „Lielvārds”, saldumu ražošanas uzņēmumu „Skrīveru saldumi", kinoteātri „Kino Citadele” un ātrās ēdināšanas restorānu tīklu „Hesburger”.

Foto šeit.