Sākums Ziņas Notikumi
3
Mai
Ģimnāzisti iegriež "Paskāla riteni 2017"
Biruta Īsā saite

Jau divpadsmito reizi Daugavpils Universitātē (DU) tika organizēta olimpiāde lietišķajā informātikā skolēniem „Paskāla ritenis”, kas šogad notika 29.martā.

Olimpiādes mērķis – paplašināt un nostiprināt skolēnu teorētiskās un praktiskās zināšanas lietišķajā informātikā, popularizēt mūsdienu informācijas tehnoloģijas.

Tajā piedalījās vispārējās izglītības iestāžu un profesionālo vidējo izglītības iestāžu audzēkņi divās vecuma grupās: pamatskolas klašu audzēkņu grupa un vidusskolas klašu un profesionālo vidējo izglītības iestāžu grupa. No vienas izglītības iestādes dalībai olimpiādē varēja pieteikties trīs dalībnieki.

Olimpiāde norisinājās 2 kārtās: 1. kārtā bija jāatrisina teorētiskie uzdevumi (testa veidā), bet 2. kārtā - praktiskie (izmantojot datorprogrammas MS Word, MS Exel, MS Access un MS PowerPoint).

Pavisam sacensībā piedalījās 75 audzēkņi no 35 izglītības iestādēm. Mūsu skolu šajā olimpiādē pārstāvēja Edijs Minkovs (11.a), Mārtiņš Frīdis Lūks (10.c) un Dāvids Silavs (12.a). Visi vidējās izglītības posma audzēkņi konkurē vienā grupā uz 3 godalgotajām vietām. Mūsu skolas audzēkņiem bija jāsacenšas arī ar koledžu audzēkņiem, kas IT (informācijas tehnoloģijas) apgūst profesionāli.

Dāvidam Silavam ir 8. labākais rezultāts un atzinība, savukārt Edijs un Mārtiņš Frīdis ierindojās attiecīgi 27. un 28. vietā. Pilnu rezultātu tabulu var skatīt šeit: https://paskalaritenis.ik.du.lv/Files/Rezultati_2017.pdf

27. aprīlī Daugavpils Universitātē notika olimpiādes „Paskāla ritenis” uzvarētāju apbalvošana, uz kuru bija aicināts Dāvids Silavs. Dāvids saņēma olimpiādes sponsoru balvas.

Liels paldies iesaistītajiem skolēniem par ieguldīto darbu un sasniegto rezultātu!

direktora vietniece Biruta Lasmane