Sākums Ziņas Notikumi
21
Apr
Ģimnāzisti iegriež "Paskāla riteni 2018"
Biruta Īsā saite

Jau trīspadsmito reizi Daugavpils Universitātē (DU) tika organizēta olimpiāde lietišķajā informātikā skolēniem „Paskāla ritenis”, kas šogad notika zīmīgā datumā – 04.04. Šajā datumā 1975. gadā Bils Geitss un Pols Alens dibināja Microsoft.

Olimpiādes mērķis – paplašināt un nostiprināt skolēnu teorētiskās un praktiskās zināšanas lietišķajā informātikā, popularizēt mūsdienu informācijas tehnoloģijas.

Tajā piedalījās vispārējās izglītības iestāžu un profesionālo vidējo izglītības iestāžu audzēkņi divās vecuma grupās: pamatskolas klašu audzēkņu grupa un vidusskolas klašu un profesionālo vidējo izglītības iestāžu grupa. No vienas izglītības iestādes dalībai olimpiādē varēja pieteikties trīs dalībnieki.

Olimpiāde norisinājās 2 kārtās: 1. kārtā bija jāatrisina teorētiskie uzdevumi (testa veidā), bet 2. kārtā - praktiskie (izmantojot datorprogrammas MS Word, MS Exel, MS Access un MS PowerPoint).

Pavisam sacensībās piedalījās 70 audzēkņi no 30 izglītības iestādēm. Mūsu skolu šajā olimpiādē pārstāvēja Matīss Navenickis (11.b), Austris Eglītis (11.b) un Reinis Vārna (12.a). Visi vidējās izglītības posma audzēkņi konkurē vienā grupā uz 3 godalgotajām vietām. Mūsu skolas audzēkņiem bija jāsacenšas arī ar koledžu audzēkņiem, kas IT (informācijas tehnoloģijas) apgūst profesionāli.

Reinis Vārna ieguva 3. vietu, Austris Eglītis – atzinību. Pilnu rezultātu tabulu var skatīt šeit: http://paskalaritenis.ik.du.lv/Files/rezultati_2018.pdf

21. aprīlī Daugavpils Universitātē notika olimpiādes „Paskāla ritenis” uzvarētāju apbalvošana, uz kuru bija aicināts Reinis Vārna un Austris Eglītis. Reinis un Austris saņēma olimpiādes sponsoru balvas.

Liels paldies iesaistītajiem skolēniem un skolotājiem par ieguldīto darbu un sasniegto rezultātu!

direktora vietniece Biruta Lasmane