Sākums Ziņas Notikumi
23
Apr
Ģimnāzisti iegriež "Paskāla riteni"
Biruta Īsā saite

Jau desmito reizi Daugavpils Universitātē (DU) tika organizēta olimpiāde lietišķajā informātikā skolēniem „Paskāla ritenis”, kas šogad notika 26. martā.

Olimpiādes mērķis ir skolēnu teorētisko zināšanu paplašināšana un praktisko iemaņu nostiprināšana lietišķajā informātikā. Tajā piedalījās vispārējās izglītības iestāžu un profesionālo vidējo izglītības iestāžu audzēkņi divās vecuma grupās: pamatskolas klašu audzēkņu grupa un vidusskolas klašu un profesionālo vidējo izglītības iestāžu grupa. No vienas izglītības iestādes dalībai olimpiādē varēja pieteikties trīs dalībnieki.

Olimpiāde norisinājās 2 kārtās: 1. kārtā bija jāatrisina teorētiskie uzdevumi (testa veidā), bet 2. kārtā - praktiskie (izmantojot datorprogrammas MS Word, MS Exel, MS Access un MS PowerPoint).

DU olimpiādi lietišķajā informātikā skolēniem „Paskāla ritenis” organizē DU Informātikas katedra sadarbībā ar Daugavpils pilsētas un novada informātikas skolotāju metodiskajam apvienībām.

Img 8221

Pavisam sacensībā piedalījās 65 audzēkņi. Mūsu skolu šajā olimpiādē pārstāvēja Lauma Svilpe (11.a, skolotāja Biruta Lasmane), Kaspars Sparāns (11.d, skolotāja Ilze Zariņa) un Dāvids Silavs  (10.a, skolotāja Biruta Lasmane). Visi vidējās izglītības posma audzēkņi konkurē vienā grupā uz 3 godalgotajām vietām. Mūsu skolas audzēkņiem bija jāsacenšas arī koledžu audzēkņiem, kas IT (informācijas tehnoloģijas) apgūst profesionāli.

Laumai Svilpei ir absolūti labākais rezultāts meiteņu konkurencē un 4. labākais rezultāts kopumā un  godalgotā 3. vieta vidusskolas klašu un profesionālo vidējo izglītības iestāžu audzēkņu grupā. Pilnu rezultātu tabulu var skatīt šeit.

Dalībnieki, kuri neieguva godalgotas vietas, saņēma atzinības rakstus un pateicības.

Liels paldies iesaistītajiem skolēniem un skolotājiem par ieguldīto darbu un sasniegto rezultātu.

Līdzjutēja Biruta Lasmane