Sākums Ziņas Notikumi
12
Mar
Ģimnāzisti uzstājas ar zinātniski pētnieciskajiem darbiem
Biruta Īsā saite

Pavasarī ģimnāzijas 12. klases skolēni demonstrē savus pētījumus, piedaloties konkursos un konferencēs.

2019. gada 6. martā Jēkabpils domē norisinājās 8. pašvaldības skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkurss. Tajā piedalījās trīs mūsu izglītojamie, un rezultāti ir šādi:

  • Gita Kaulakane – 1. vieta, darbs ekonomikā darba vadītāja Dz. Priekule,
  • Austris Eglītis – 2. vieta, darbs fizikā, darba vadītāja A. Lazdiņš,
  • Līga Bārbale – 2. vieta, darbs veselības zinātnē, darba vadītāja Z. Vēvere.

2019. gada 8. martā Jelgavā notika Zemgales reģiona skolēnu zinātniskās pētniecības 10. konference, kurā piedalījās pieci mūsu skolēni. Konference norisinājās sešās zinātnes nozaru grupās, kopā bija iesniegti 202 darbi.

Mūsu skolas darbu autori uzstājās sociālās zinātnes nozaru grupā, kurā konkurēja 77 darbi un dabaszinātņu nozaru grupu ar 48 darbu autoriem.

Gita Kaulakane ar pētījumu par jauno speciālistu iekļaušanos darba tirgū Jēkabpilī ieguva 2. vietu, arī Vineta Cukanova ar pētījumu par koplietošanas ekonomikas attīstību Latvijā ieguva 2. vietu. Saskaņā ar konferences kārtību, otrās vietas ieguvēji tiek izvirzīti dalībai Latvijas skolēnu 43. zinātniskās pētniecības konferencē Rīgā.

Matīss Navenickis ar pētījumu par dažādu marku benzīna kvalitatīvo sastāvu ieguva 3. vietu. Dabaszinātņu nozaru grupā ar pētījumiem ķīmijā uzstājās arī Elīza Rēķe un Agnese Lapiņa. Visu dabaszinātnieku darbu vadītāja – S. Turkopole.

Dalība konkursā un konferencē sniedza ģimnāzistiem iespēju apliecināt savas prasmes sīvā vienaudžu konkurencē, tā bija pieredzes gūšana pētniecības darbībai studijās.

Prieks par ģimnāzistu panākumiem un pateicība par sadarbību visiem skolotājiem – darbu vadītājiem.

ZPD izstrādes koordinatore ģimnāzijā – Skaidrīte Ozoliņa