Sākums Ziņas Notikumi
9
Feb
Žetonu vakars Jēkabpils Valsts ģimnāzijā 2015
Biruta Īsā saite

Dsc 6506

Mirklis no 2015. gada Žetonu vakara izrādes
"Galma gleznotājs" (Anšlavs Eglītis)

Ar lieliem soļiem tuvojas Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 12.klašu skolēnu viens no gaidītākajiem pasākumiem – izrādes iestudēšana Žetonu vakaram. Šis ir laiks, kad mēs – skolēni – šķietami piemirstam, ka tuvojas eksāmeni un ka jāsāk domāt par projām došanos.

Šī ir pēdējā iespēja, kad šajā skolā varam kaut ko radīt un sevi arī pārbaudīt. Mēs iemācāmies uzdrīkstēties, sadarboties, kļūstam atbildīgāki, organizējam sevi un citus, pieņemam idejas un pārtopam par to, kas neesam. Bet galvenokārt, pēdējo reizi izdzīvojam ko skaistu, visi divpadsmitie kopā, jo šis ir arī vakars, kad kļūstam par abiturientiem jeb projām ejošajiem.

Šogad būs iespēja iejusties 20.gadu atmosfērā Anglijā, vērojot izrādi “Slazdi sniegā”, pēc Agatas Kristi darbu motīviem. Tas būs īpaši spraiga un nervus kutinoša izrāde, kas neļaus skatītājiem atslābt ne mirkli. Nomaļā pansijā, ko tikko atvēruši Monksvelas muižas īpašnieki Džeilzs un Mollija, ierodas pirmie iemītnieki, bet pa radio tiek ziņots, ka netālu izdarīta slepkavība. Vainīgais esot gara auguma vīrietis tumšā mētelī un platmalē – tieši tā ģērbušies gandrīz visi lugas varoņi. Situācija kļūst aizvien saspringtāka: Monksvela ieputināta sniegā un notiek vēl viena slepkavība. Lai atmodinātu vainīgā sirdsapziņu, detektīvs Troters nolemj vēlreiz nospēlēt nupat notikušo ļaundarību... Kas tālāk?

Izrāde tapusi ar daudzu sponsoru atbalstu, sakām paldies Jēkabpils pašvaldībai, SIA “AJV grupa”, SIA “Topā džinss”, SIA “Krokuss”, Jēkabpils Kultūras pārvaldei, Jēkabpils jauniešu domei, Jānim Ošiņam un JVĢ direktoram Valerjanam Vizulim.

Ar stindzinošu aukstumu, egļu zariem, sniega kupenām un krāšņām dejām mēs jūs uz dažiem mirkļiem ievedīsim Monksvelas sniegotajā pansijā. Nervus kutinošs sižets ļaus jums izklaidēties, kā arī ne mirkli nezaudēt līdzi domāšanu. Tāpēc gaidām ikvienu jēkabpilieti uz izrādes ģenerālmēģinājumu 5. februārī plkst. 18.00 Jēkabpils Valsts ģimnāzijas sporta zālē. Ieeja par ziedojumiem.

Savukārt 6. februārī Jēkabpils Valsts ģimnāzijas sporta zālē norisināsies Žetonu vakars, kura pirmajā daļā būs iespēja noskatīties 12. klašu skolēnu iestudēto izrādi. Būs vērojama gan interesanta aktierspēle, gan krāšņas dejas, ko ļoti centīgi sagatavojuši četru ģimnāzijas divpadsmito klašu skolnieki. Divpadsmito klašu audzinātājas, skolnieki, vecāki un izrādes režisors, Jānis Savickis, ir ieguldījuši milzīgu darbu, centību un rūpes, lai varētu mūs priecēt ar krāšņu izrādi. Gaidīsim skolotājus, vecākus, skolas absolventus un draugus 6. februārī plkst. 18.00 Jēkabpils Valsts ģimnāzijas sporta zālē.

Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 12.klašu skolēnu un audzinātāju vārdā
Zane Rautiņa un Sandija Depolte