Sākums Ziņas Notikumi
25
Mar
10. klašu skolēnu pieredze tiešsaistes erudīcijas spēlē “ViAktorīna: skolēns pret studentu”
ivetao Īsā saite
10 Kl Spele

Šī gada 19. martā attālināti notika Vidzemes Augstskolas studentu rīkotā izglītojošā tiešsaistes erudīcijas spēlē “ViAktorīna: skolēns pret studentu”.

Spēles mērķis bija pārbaudīt skolēnu un studentu zināšanas par Vidzemi; Vidzemes Augstskolas piedāvātajām studiju jomām; Latvijas apskates objektiem; aktuālajiem notikumiem un atklājumiem Latvijā un pasaulē. Kā arī jauki un izzinoši pavadīt laiku.

Vidzemes Augstskolas studenti pirmo reizi rīkoja konkursu, kur sacenšas ar skolēniem. Tajā piedalījās arī ģimnāzijas komanda “Lūsēni”. Komandas dalībnieki: Diāna Mierture 10.b, Nikita Lavigins 10.a, Elīza Koļesinska 10.b un Dana Šidlovska 10.b.

Vai Tu zini, cik daudz bakalaura programmas ir pieejamas Vidzemes Augstskolā? Vai zināji, kāda augļa formā tiek pasniegta balva labākajiem Latvijas arhitektiem? (Ananasa) Kurā valstī atrodas visvecākā viesnīca? (Japānā, kur vienu viesnīcu pārvalda viena dzimta 52 paaudzēs) Vai zināji, ka Latvijā ir savs datoru ražošanas zīmols? (“Gauja”) Kura ir lietotākā emocijzīme pasaulē? Bija arī jautājumi par to, kur atrodas attēlos rādītie kultūras centri; kurā uzņēmumā tiek ražoti attēlotie produkti u.c.

Komandas dalībnieku iespaidi:

Dana Šidlovska: “Man patika piedalīties šajā konkursā, un es arī paplašināju savu redzesloku. Varu pateikt, ka pēc konkursa vēlos apceļot visu Latviju, lai redzētu visas skaistās vietas, kas tika pieminētas konkursā.”

Nikita Lavigins: “Man ļoti patika šī viktorīna. Lai gan galvenais viktorīnas mērķis bija popularizēt Vidzemes Augstskolu un Valmieru, man daudz svarīgāki šķita mirkļi, kad mēs apspriedām ar komandu atbildi, pirms to iesniegt. Lūk, šis bija īstais grupu darbs, ko pat klātienes stundās nevar tik viegli panākt. Šajā viktorīnā tiešām svarīgāk bija piedalīties, nevis uzvarēt. Spilgtāk atmiņā palika jautājums par pirmo picēriju Latvijā, jo es biju izbrīnīts, ka Latvijā pirmo picēriju atvēra 1988. gadā Ādažos (cik atceros). Viktorīnas laikā atkal pārliecinājos, ka visu zināt nav iespējams, un tas nemaz nav vajadzīgs, jo svarīgākais ir gūt pieredzi un labas emocijas.”

Elīza Koļesinska: “Konkurss bija interesants, kā arī ieguvu jaunu pieredzi spēlējot šo spēli ar studentiem. Šis pasākums arī iepazīstināja ar Vidzemes augstskolu un tajā pieejamajām programmām. Bija arī jautājumi, ar kuru palīdzību varēja iepazīt Valmieru.”

Diāna Mierture: “Erudīcijas spēle bija interesants veids, kā uzzināt par jaunatklājumiem gan Latvijā, gan pasaulē. Esmu pateicīga Vidzemes Augstskolas studentiem, kuri izveidoja jautājumus par  ļoti daudzpusīgām tēmām. Jautājumu apspriede vēl vairāk saliedēja mūsu komandu. Uzzināju daudz jauna. Man radās motivācija vairāk izpētīt dažādus Latvijas kultūras centrus un nozīmīgus apskates objektus.”

komandas dalībnieku vārdā, Diāna Mierture