Sākums Ziņas Notikumi
6
Nov
Apmaiņas programma ar Beļģijas skolniekiem
Biruta Īsā saite

Šogad Jēkabpils Valsts ģimnāzija jau piekto reizi piedalījās apmaiņas programmā ar Beļģijas skolniekiem. Šīs programmas ietvaros katras valsts skolnieki ciemojās pie viesģimenēm šo ģimeņu valstī. Mēs, Latvijas skolnieki braucām uz Beļģiju pavasarī un Beļģijas skolnieki pie mums ciemojās rudenī. Projekta ietvaros 22.-30. aprīlī devāmies uz Beļģijas pilsētu Oudenardi, kur iepazināmies ar pilsētu, skolu. Devāmies arī apskatīt Briseli, Eiropas Parlamentu, Genti. Iepazinām Beļģijas arhitektūru, skolu mācību procesu, atšķirības starp abu valstu kultūru, politiku, vēsturi. Mums bija iespēja apmeklēt Pirmā Pasaules kara piemiņas vietas Beļģijā sakarā ar šī gada notikumu 100-gadi.

Savukārt rudenī Beļģijas skolēni viesojās Jēkabpilī. Tie tika iepazīstināti ar Rīgu, tās Kultūras mantojumu. Sniedzām tiem ieskatu Latvijas sporta un mākslas dzīvē, devām iespēju izbaudīt Latvijas dabu. Skolēniem tika izrādīta arī Jēkabpils Valsts ģimnāzija, Krustpils pils, Jēkabpils pilsētā tika veikti grupu darbi, kas palīdzēja iepazīt pilsētas vēsturi un interesantākos apskates objektus. Bijām ekskursijā uz Aglonu, kur piedalījāmies svētdienas misē, apmeklējām Otrā Pasaules kara muzeju, Aglonas alpus un Atašienē veidojām māla figūras. Devāmies arī uz Līgatnes dabas parku un bunkuru, šokolādes muzeju “Pure”, apskatījām Latvijas galvaspilsētu Rīgu un devāmies uz “Dinamo” hokeja spēli.

Mums Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 11.klases audzēkņiem, projektu dalībniekiem, šis projekts deva lielisku iespēju iegūt jaunu pieredzi, uzlabot savas angļu valodas zināšanas un iemācīties patstāvīgi orientēties dažādās dzīves situācijās, spēt darboties nepazīstamā vidē, prezentēt sevi un savu valsti. Projekts deva iespēju arī iepazīt Beļģiju, tās Kultūru un tradīcijas, redzēt kā dzīvo ģimenes citās valstīs un kā to ikdiena atšķiras no mūsu ikdienas.

Lielu paldies sakām visiem, kas mums palīdzēja īstenot šo projektu. Sakām paldies Jēkabpils pilsētas Domei un L.Salceviča kungam, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas direktoram V.Vizuļa kungam, SIA “Jēkabpils PMK” un personīgi skolotājām Ingai Ermansonei un Artai Kusiņai, kā arī vecākiem par sapratni un atbalstu, īpaši Liepiņu un Lubgānu ģimenēm.

Projekta dalībniece 11.a klases skolniece Zane Rautiņa

Foto no projekta var aplūkot šeit