Sākums Ziņas Notikumi
22
Sept
Atlases sacensības par tikšanu uz Pasaules skolu čempionātu volejbolā
Biruta Īsā saite
 Serbijas Komanda

18. septembra rītā mūsu skolas 1998. – 2001. gadā dzimušo zēnu volejbola komanda devās ceļā uz Koknesi, kur tika aizvadītas Starptautiskās Skolu Sporta federācijas rīkotās Latvijas skolu atlases sacensības par tiesībām doties uz Pasaules skolu čempionātu volejbolā, kurš norisināsies Serbijas galvaspilsētā Belgradā no nākošā gada 25. jūnija līdz 3. jūlijam. Tā kā pagājušā gadā Jēkabpils Valsts ģimnāzijas komanda šajā atlasē bija izcīnījusi uzvaru un cīnījās Pasaules skolu čempionātā volejbolā Portugālē, tad arī šogad puišiem bija liela motivācija šo panākumu atkārtot.

Sacensībām tika pieteiktas 6 zēnu komandas, kuras tika salozētas 2 apakšgrupās – katrā pa 3 komandām. Jēkabpils Valsts ģimnāzijas komanda tika ielozēta vienā grupā ar Madonas 2. vidusskolu un Kokneses vidusskolu. Otrā grupā savus spēkus samēroja Aizputes vidusskola, Daugavpils 9. vidusskola un Jelgavas Spīdolas ģimnāzija. Pārliecinoši aizvadot abas grupu spēles, mūsu puiši svinēja uzvaras abās spēlēs ar rezultātu pa setiem 2:0. Tas nozīmēja, ka puišiem pusfinālā bija jāsacenšas ar otras grupas 2. spēcīgāko komandu – Daugavpils 9. vidusskolu – spēles likme bija ļoti augsta – uzvarētāji iegūst tiesības spēlēt finālā, zaudētājiem zūd cerības braukt uz Serbiju. Tas arī bija jūtams laukumā – abas komandas fantastiski cīnījās gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, spēle ritēja “punkts punktā”, taču mūsu puiši izrādījās aukstasinīgāki spēles izšķirošajos brīžos un iekļuva finālā. Bija atlikusi pēdējā izšķirošā cīņa, kurā izšķīrās tas, kura skola pārstāvēs Latviju Pasaules skolu čempionātā Serbijā.

Tāpat kā pagājušā gadā par tikšanu uz Portugāli, vēsture atkārtojās - arī šogad mūsu skolas puiši finālā cīnījās ar Aizputes vidusskolas komandu. Puiši ļoti labi apzinājās šīs spēles nozīmīgumu, tāpēc laukumā darbojās ar 100% un vēl lielāku atdevi, kas beigu beigās arī rezultējās panākumā – Jēkabpils Valsts ģimnāzijas komanda svinēja uzvaru ar 2:0 un ieguva tiesības pārstāvēt Latviju Pasaules skolu čempionātā Serbijā!

Komandā spēlēja: Zigurds Adamovičs, Rinalds Kļavinskis, Kristiāns Balulis, Jorens Dāgs Degtjarovs, Oskars Elksnītis, Ritvars Elksnītis, Vladislavs Blumbergs, Valdis Spodris un Daniils Soboļevs. Apsveicam!

sporta skolotājs Aivis Kokins