Sākums Ziņas Notikumi
9
Mai
Baltā galdauta svētki
Biruta Īsā saite

2016. gada 3. maijā Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 11.a klase un skolotāja Dace Druveniece organizēja Baltā galdauta svētkus skolā par godu 4.maija svētkiem.

Baltā galdauta svētku mērķis ir iedibināt un stiprināt tradīciju 4. maijā cilvēkiem pulcēties pie viena galda ģimenes, draugu, kaimiņu vai kopienas lokā, apzināti svinot savas valsts esību un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt. Baltā galdauta svētkus cilvēki rada sev paši, uz tiem katrs nāk ar savu cienastu, katrs pievieno galdā un kopīgajās sarunās savu devumu, kopīgi radot svētku sajūtu. Baltā galdauta svētki atgādinās to, ka Latvijas Republikas neatkarības atjaunošana – Latvijas valsts otrā dzimšanas diena, bija rezultāts konkrētu cilvēku neatlaidīgai rīcībai, drosmei un uzdrīkstēšanās spēkam.

26773491106 F8ece742b2 K

 

Arī Jēkabpils Valsts ģimnāzijā klašu abos garajos starpbrīžos aicinājām skolotājus un skolēnus pievienoties un pulcēties pie mūsu sarūpētā svētku galda, cienājot apmeklētājus ar latviešu dārgumu – rupjmaizi, virsū liekot kādu ievārījumu vai medu, aicinājām iesaistīties sarunās un atmiņu stāstos par savu Latviju, klausoties latviešu mūziku un apstādinot mirkli pie fotosienas sarkanbaltsarkanos toņos.

Foto vari apskatīt - https://www.flickr.com/photos/130953354@N08/albums/72157665534106744

Paldies pasākuma apmeklētājiem par kopīgu svētku radīšanu!

Anete Patrīcija Pavlova un 11.a klase