Sākums Ziņas Notikumi
9
Mar
Dabaszinību diena valsts ģimnāzijām
Biruta Īsā saite

26. februārī Cēsu Valsts ģimnāzijā notika Dabaszinību diena valsts ģimnāzijām, kurā piedalījās arī mūsu skolas komanda. Konkursa galvenais mērķis bija veicināt sadraudzību starp valsts ģimnāziju skolēniem un popularizēt dabaszinātnes jauniešu vidū. Konkursā Jēkabpils Valsts ģimnāziju pārstāvēja viena komanda, kuras sastāvā bija Aivars Lucijanovs, Dāvids Silavs, Lelde Vītola un Dinārs Neilands. Šos skolēnu pavadīja matemātikas skolotāja Rita Meža-Eriņa.

Ierodoties Cēsu Valsts ģimnāzijā, mūs sagaidīja jauki un atvērti cilvēki, kuri bija gatavi palīdzēt, ja radās kādas neskaidrības. Vienlaicīgi ar reģistrēšanos mēs izlozējām savu pārinieku no citas skolas, ar kuru kopā veicām divas no četrām stacijām. Katra nodarbība notika vienu stundu, un tās ietvaros mums kopā ar pārinieku bija jāveic dažādi uzdevumi, pēc kuru rezultātiem mūs vēlāk sarindoja atbilstošās vietās.

Matemātikas stacijā mēs ierobežotā laikā risinājām dažādas sarežģītības uzdevumus, ķīmijā veicām laboratorijas darbus un, novērojot paraugdemonstrējumus, reģistrējām atbilstošo reakciju vielas, fizikā bija jānosaka sērkociņa tilpums, veicot tā mērījumus ar bīdmēru, savukārt informātikā, izmantojot interneta resursus, bija jāveido autobusu saraksts no dažādām Latvijas pilsētām.

Bilde01

Apkopojot rezultātus mūsu skolēni fizikā ieguva 2. un 4. vietu, matemātikā un informātikā – 6. vietu, bet ķīmijā ierindojās 7. vietā. Kopā konkursā piedalījās 14 komandas no 10 valsts ģimnāzijām.

Visi skolēni no mūsu skolas atzina, ka viņi labprāt atkārtoti piedalītos šādā konkursā, jo tas deva iespēju iepazīt jaunus draugus un uzzināt vairāk par dabaszinātņu aizraujošo pusi.

 Lelde Vītola, 10.c klase