Sākums Ziņas Notikumi
28
Mar
“Domā. Dari. Dalies” jeb kandidē uz 9. Jauniešu Saeimu!
Biruta Īsā saite
Saeima

28. martā ģimnāzijā viesojās 8. Jauniešu Saeimas vēstneses Sāra Zdanovska (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija) un Aelita Skromule (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija). Abas jaunietes ir 12. klases skolnieces, aktīvi darbojas skolēnu pašpārvaldē savā skolā, kā arī Jauniešu Saeimā.

Viņu vizītes mērķis bija iepazīstināt 11. klašu skolēnus ar projektu Jauniešu Saeima, kura moto “Domā. Dari. Dalies” un kura ietvaros 100 jauniešiem tiek dota iespēja 2019. gada 26. aprīlī kļūt par 9. Jauniešu Saeimas deputātiem, kandidējot ar savu ideju un caur savu pieredzi iegūstot izpratni par parlamenta darbu un likumdošanas procesu.

Jaunietes dalījās pieredzē un uzsvēra, ka ieguvumu no dalības Jauniešu Saeimā ir daudz – gan uzdrīkstēšanās pārvarēt sevi, uzstājoties lielas auditorijas priekšā un sniedzot intervijas televīzijā, priecē nodibinātie kontakti un draudzība ar citiem Saeimas jauniešiem, kā arī nenoliedzami vērtīga ir darbošanās procesā iepazītā Latvijas likumdošana, kontakti ar īstajiem Saeimas deputātiem, oficiālās tikšanās ar viņiem un neformālās sarunas. Abas uzsvēra, ka šī pieredze ietekmējusi un veidojusi viņas kā personības, un, iespējams, arī nākotnē viņas sevi redz politiskās darbības laukā.

Sarunas nobeigumā viņas aicināja ikvienu 15 – 20 gadus vecu jaunieti, kam vien ir interese, izmēģināt savus spēkus, piesakot savu kandidatūru vēlēšanām.

Šogad Jauniešu Saeimas galvenais temats ir “Jaunietis. Latvija. Eiropas Savienība”, tādēļ kandidātiem jāiesniedz idejas un jābūt gataviem diskutēt par aktuāliem jautājumiem, apzinoties sevi ne tikai kā daļu no Latvijas, bet arī kā daļu no Eiropas Savienības. Šāds temats izvēlēts tādēļ, ka maijā notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kuru rezultāti ietekmēs ikvienu gan Latvijā, gan arī visā Eiropas Savienībā.

Vairāk informācijas par Jauniešu Saeimu www.jauniesusaeima.lv

d. v. audzināšanas jomā Dace Druveniece