Sākums Ziņas Notikumi
30
Nov
Eiropas mācību stunda sadarbībā ar Eiropas Savienības māju
ivetao Īsā saite
Klubs Māja

19. novembrī 12.a klases skolēni kopā ar skolotājiem Kārli Klišānu un Daci Druvenieci piedalījās Eiropas Savienības mājas tiešsaistes nodarbībā “Eiropa un eiropieši no 1950. gada līdz mūsdienām”. Nodarbību vadīja ES mājas informācijas un konsultāciju sniedzēja Dārta Ošeniece.

Tikšanās laikā skolēniem un skolotājiem bija iespēja uzzināt un atsvaidzināt savas zināšanas par Eiropas Savienības izveidošanos, tās mērķiem un attīstību, kā arī darboties grupās, lai plānveidīgi izveidotu Eiropas Savienības attīstības vēsturi un, iepazīstoties ar faktiem, diskutējot un izdarot secinājumus, noskaidrotu, kādas valstu vajadzības bija Eiropas Savienības rašanās pamatā.

Darbā tika izmantotas dažādas interaktīvas iespējas, kas nodarbību padarīja ļoti interesantu un atraktīvu, tāpēc visi darbojās ar lielu interesi, un kopīgiem spēkiem katrs dalībnieks guva jaunas zināšanas un prasmes.

“Man lekcija par Eiropas Savienības vēsturi šķita ļoti saistoša, īpaši tādēļ, ka pašiem bija liela iespēja darboties līdzi, klausīties un uzreiz iegūtās zināšanas lietot. Tāpat bija patīkami atcerēties, kā ir sadarboties grupās, jo skolā mums to salīdzinoši ne īpaši daudz jādara, un šajos apstākļos - vēl jo retāk. Kopumā šī nodarbība lieliski palīdzēja atsvaidzināt jau zināmo par ES un uzzināt šo to jaunu, palūkoties uz ES rašanās vēsturi no cita skatupunkta.” - Elīna Zvejniece, 12.A klase

Noderīgi un interesanti materiāli par ES:

- laika taisne «Svarīgākie pagrieziena punkti Eiropas integrācijas vēsturē»; (https://op.europa.eu/webpub/com/eu-in-12-lessons/lv/#key-dates-title)

- digitālā izstāde «Eiropa un eiropieši no 1950. gada līdz mūsdienām»; (https://esmaja.lv/lv/aktualitates/izstade-eiropa-un-eiropiesi-no-1950-gada-lidz-musdienam)

- publikācija «12 vēsturiskie soļi»; (https://op.europa.eu/webpub/com/eu-in-12-lessons/lv/#chap02-title)

Vēlamies teikt lielu paldies ES mājai un īpaši Dārtai Ošeniecei par interesantu nodarbību un vēstures skolotājam Kārlim Klišānam par sniegto iespēju piedalīties šajā nodarbībā!

12. a klases vārdā, Elizabete Vaidere