Sākums Ziņas Notikumi
29
Mar
Infogr.am konkurss "Izglītojies E-prasmīgi"
Biruta Īsā saite

Noslēdzot e-prasmju nedēļas ietvaros Izglītības un zinātnes ministrijas rīkoto jauniešu infografiku konkursu “Izglītojies E-prasmīgi”, 27.03.2015. balvas saņēma labākie no iesniegto darbu autoriem. Lai motivētu jauniešus laikus domāt par savas nākotnes profesijas izvēli, veicinātu jauniešu digitālās prasmes un rosinātu jaunu iemaņu apgūšanu, Izglītības un zinātnes ministrija konkursu rīkoja sadarbībā ar datu vizualizācijas uzņēmumu Infogr.am.

Infografikas 27032015 

Šajā konkursā informātikas stundu ietvaros darbus iesniedza 25 Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 10.a un 10.b klases audzēkņi.

Vidusskolas grupā pirmo vietu ieguva Riebiņu vidusskolas skolniece Līga Strukakurā analizēja savas iespējas Latgalē apgūt skolotāja profesiju savā infografikā centās noskaidrot, kur var apgūt detektīva profesiju. ar darbu https://infogr.am/es___izveles_prieksa. Otro vietu ar vienādu punktu skaitu dalīja Jēkabpils Valsts ģimnāzijas audzēkņi Ilze Seglēre (10.b) ar darbu https://infogr.am/gribu_but_medikis_ un Nils Vaiders (10.b) ar darbu https://infogr.am/manas_iespejas_iegut_izglitibu_latvija89. Trešo vietu ar vienādu punktu skaitu dalīja Zvejniekciema Vidusskolas skolēns Oskars Aišpurs un Ogres Tehnikuma audzēkne Līga Kuļikova.

Nominācijā “Aktīvākais skolotājs” balvas saņēma skolotāji Santa Tinkusa no Zvejniekciema vidusskolas, Laila Zudāne no V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas, Daiga Dumpe no Jelgavas Tehnikuma un Biruta Lasmane no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas.

Visiem dalībniekiem bija iespēja apgūt infografiku veidošanu padziļināti, piedaloties vebinārā par infografiku veidošanu vai arī to noskatoties ierakstā. Konkursa laikā no 4. marta līdz 15. martam dalībniekiem bija iespēja bez maksas izmantot arī Infogr.am lielāko - PRO versiju, kurā pieejama plaša infografiku ikonu krātuve, visa veida kartes, kā arī daudzveidīga veidņu bibliotēka. Konkursam bija pieteikušies vairāk nekā 300 skolēnu un studentu. Mācību vebināru tiešraidē vai ierakstā noskatījās vairāk nekā 350 skatītāju. Gatavus konkursa darbus - infografikas par tēmu “Manas iespējas izglītoties Latvijā” iesniedza 122 dalībnieki.

Vēl plašāku informāciju skatīt šeit.