Sākums Ziņas Notikumi
7
Jan
Jēkabpils Valsts ģimnāzija rīko labdarības akciju “Brīnumsvece”
ivetao Īsā saite
Brinumsvece 1  

Ziemassvētki ir īpašs laiks, jo tas ir brīnumu piepildīts un, kaut gan vakaros agri satumst, šie svētki tāpat ir gaišākie. Tas ir lielisks laiks, lai paveiktu kādu labu darbu un iepriecinātu citus. Pat sarunas, novēlējumi un smaids var radīt sirsnīgo un īsto Ziemassvētku noskaņu. 

Ik gadu Jēkabpils Valsts ģimnāzijas saime rīko labdarības akciju “Brīnumsvece”, kur sagatavo dāvanas pilsētas senioriem, lai radītu šo burvīgo Ziemassvētku noskaņu.  Ierobežojumu dēļ 2020. gadā akcija nenotika, taču šogad skolas kolektīvs ar īpašu degsmi sirdī gatavojās šim pasākumam.

Laikā starp 3. un 4. adventi skolēni, kas vēlējās piedalīties akcijā, nesa uz skolu pārtikas produktus, saldumus, dekorus un savas klases ietvaros tos iesaiņoja dāvanu formā. Tā kā ierobežojumu dēļ šogad kopīga pulcēšanās pirms dāvanu iznēsāšanas nenotika, klašu pārstāvji nogādāja paciņas pašu izvēlētā laikā.

Kāds akcijā piedalās pirmo gadu, cits jau trešo vai pat ceturto, taču rezultātā visi dalībnieki saprot, cik nozīmīgu darbiņu ir paveikuši. Tieši tāpēc šis pasākums ir īpašs, jo spējam uzrunāt kādu, ar kuru ikdienā nekontaktējamies. Sākumā tā ir sajūsma par to, kā labāk un skaistāk salikt visu maisiņos, kastītēs, lai saņēmējs arī vizuāli izbaudītu skolas rūķu sniegto dāvanu. Tā ir arī neviltota vēlme pašam saviem spēkiem nogādāt šo paciņu. Uztraukums, pieklauvējot pie durvīm. Ja nu neatver durvis? Ja neuzticēsies? Ja nepieņems? Taču vienmēr abas puses - gan dāvinātāji, gan saņēmēji - ir ļoti priecīgi.

Arī es pati šogad nogādāju klases veidotu dāvanu kādai sievietei. Pastāstīju par šo skolas tradīciju un tās nozīmi skolēnu vidū. Viņa bija pārsteigta, jo tādu dāvanu saņem pirmo reizi. Atvadoties viņa visiem iesaistītajiem novēlēja priecīgus svētkus, un es ieraudzīju laimes dzirksteles šīs sievietes acīs… Kaut gan akcijā piedalos jau piekto gadu, katru reizi es saprotu, ka svarīga ir ne tikai dāvana, bet arī saruna, novēlējums, uzklausīšana.  Ir ļoti patīkami redzēt smaidu cilvēku sejās, kuri negaidīti izjutuši Ziemassvētku gaismu – Brīnumsveci - , kas ne tikai spoži kvēlo, bet arī vieno mūs siltās, gaišās emocijās un pārdomās.

Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 8. klases audzēknis Francis Laizāns šogad akcijā piedalījies pirmo reizi un tā viņam radījusi neaizmirstamas emocijas. Par savu pieredzi Francis saka: “Mēs apciemojām kādu vientuļu kundzi, un viņa bija laimīga mūs satikt. Runājām ar viņu un ieklausījāmies dzīves stāstos. Pēc tam ilgi biju domājis par sajūtām, kas radās mūsu sarunās. Šī akcija ir ļoti vērtīga, jo cilvēki, kurus apciemojam, var atrast iespēju ar kādu parunāt un būt uzklausītiem, un mēs, kas apciemojam, iepazīstam jaunus cilvēkus un gūstam pieredzi socializējoties.” Francis ir pārliecināts, ka arī turpmāk piedalīsies akcijā “Brīnumsvece”.

Jau vairāk nekā 30 gadus Jēkabpils Valsts ģimnāzijas audzēkņi un pedagogi rīko labdarības akciju “Brīnumsvece”.Aizsāktās akcijas idejas autore ir vēstures un filozofijas skolotāja Aīda Koļesinska. Viņas mazmeitai Elīzai Koļesinskai, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 11. klases audzēknei, ir gods turpināt šīs tradīcijas norisi. Elīza stāsta: “Tajā piedalos jau piekto gadu un varu apgalvot, ka “Brīnumsvece” ir ārkārtīgi labs paraugs cilvēku sirsnībai. Tas saliedē ne tikai pilsētniekus, bet arī klasesbiedrus, jo katra paciņa tiek iesaiņota ar mīlestību. Esmu ļoti pateicīga par doto iespēju piedalīties šādā akcijā, jo tā sasilda sirdi ikvienam, kurš tajā darbojas. Novēlu, lai arī esošie un topošie ģimnāzijas skolēni un skolotāji šo tradīciju turpinātu!”

Diāna Mierture

Vairāk mirkļi šeit: /ej-uz/18424