Sākums Ziņas Notikumi
12
Mai
Jēkabpils Valsts ģimnāzijas meitenes pārstāv Latviju Pasaules skolu orientēšanās čempionātā
Biruta Īsā saite

No 22. līdz 28. aprīlim Itālijas pilsētā Palermo norisinājās Pasaules skolu čempionāts orientēšanās sportā. Kopumā šajā čempionātā startēja gandrīz 800 dalībnieki no 27 valstīm. No mūsu skolas šajā vērienīgajā pasākumā piedalījās 4 meitenes – Tabita Tīna Lūka, Elza Bojāre, Agate Šicāne un Laine Odziļeviča. Šajā čempionātā visiem dalībniekiem nācās skriet 3 distances – garo, vidējo, kuras bija individuālās distances, kā arī sprinta stafeti, kurā visu valstu dalībniekus salozēja komandās pa trīs.
Un, lūk, kā mums tur gāja.

1. diena – Palermo lidostā ieradāmies diezgan vēlu – pusdesmitos vakarā, mūs sagaidīja čempionāta organizatori, kuri nogādāja mūsu tās nedēļas mājvietā – viesnīcā Citta del Mare, kur paēdām vakariņas, iekārtojāmies savās istabiņās un devāmies pie miera, jo jau nākošajā rītā bija agri jāceļas, lai brauktu uz treniņu (modeļa skrējienu).

2. diena - Pēc agrajām brokastīm dalībnieki sēdās autobusos, ar kuriem tika vesti pusotru stundu līdz sacensību vietai, kur visi dalībnieki izskrēja modeļa skrējienu, lai saprastu ar kādu apvidu būs jārēķinās sacensībās. Pēc šī skrējiena bija skaidrs, ka sacensības nesolās būt vieglas – dalībniekiem bija jārēķinās ar bieziem krūmājiem, asiem ērkšķiem, akmeņiem, kalnainu apvidu, kā arī ar dzeloņdrāšu žogiem. Jāsaka, ka šis izmēģinājuma skrējiens bija neveiksmīgs Lainei, kura sastiepa potītes saites, kā rezultātā nācās izlaist gan garo, gan sprinta stafetes distanci. Pēc modeļa skrējiena vakarā visi dalībnieki devās uz Palermo centru, kur notika čempionāta atklāšanas ceremonija.

3. diena - Agri no rīta visi dalībnieki devās uz sacensību vietu, lai uzsāktu garo distanci. Mūsu meitenēm veicās ļoti labi - Tabitai – 12. vieta (59:07 min.) , Agatei 15. vieta (62:08 min.), Elzai 29. vieta (79:26 min.) no 69 dalībniecēm.

4. diena – Sadraudzības sprinta stafete – ļoti interesanta disciplīna, kur visi dalībnieki tiek salozēti komandās pa trīs. Pirms starta komanda saplāno katram dalībniekam distanci un punktus, kuri “jāpaņem”, bet visā distancē ir 3 punkti, kuros dalībniekiem ir jāsatiekas. Agatei komandā ielozēja dalībniekus no Ungārijas un Beļģijas, Elzai no Ķīnas un Beļģijas, bet Tabitai no Anglijas un Portugāles. Šis skrējiens bija vairāk kā izklaides un sadraudzēšanās pasākums, taču tāpat laiks tika uzņemts un Agates komanda ierindojās 34. vietā, Elzas komanda 119. vietā, bet Tabitas komanda 184. vietā no 211 komandām.

5. diena – kultūras diena – no rīta katru valsts delegāciju veda ekskursijā pa Palermo centru. Vakarā katrai valstij bija jāprezentē savi nacionālie ēdieni, dzērieni, kā arī jārāda iepriekš sagatavots priekšnesums.

6. diena – vidējās distances skrējiens – atkal devāmies uz sacensību vietu, kur notika pēdējās sacensības . Šajās sacensībās mūsu meitenēm veicās vēl labāk – Tabitai 6. vieta (29:32 min.) (tas deva iespēju Tabitai piedalīties apbalvošanas ceremonijā – tika apbalvots labāko sešinieks), Elzai 11. vieta (36:23 min.), Agatei 24. vieta (45:50 min.) un Lainei 49. vieta (68:14 min.), kas, ņemot vērā Laines pirms 4 dienām sastieptās potītes saites, bija ļoti labs rezultāts. Vakarā devāmies uz apbalvošanas ceremoniju un noslēguma pasākumu.

7. diena – mājupdošanās – tā kā mūsu lidmašīnas reiss no Palermo bija tikai 19:00, tad meitenes varēja izbaudīt pelnītu atpūtu viesnīcas teritorijā, kur bija gan baseins, gan dažādas citādas atpūtas iespējas, kuras nebija laika izmantot šī čempionāta laikā, jo grafiks tiešām bija ļoti saspringts.

20170425 173339

Kopumā šis čempionāts meitenēm bija ļoti laba pieredze. Pieredze ne tikai sportiskā ziņā, bet arī citu kultūru izzināšanā, valodu zināšanā, jaunu draugu iegūšanā – ceļojums, kas paliks atmiņā vēl ilgi!

Skolu kopvērtējumā mūsu meitenes savā vecuma grupā Jēkabpils Valsts ģimnāziju ierindoja 7. vietā Pasaules skolu čempionātā orientēšanās sportā.

Vēl mirkļi šeit: /ej-uz/11155

Šis panākums nebūtu iespējams bez Jēkabpils pilsētas pašvaldības finansiāla atbalsta, orientēšanās kluba “Sēlijas mežs” treneru – Dainas Lūkinas un Pētera Krastiņa ieguldītā darba treniņos, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas direktora Valerjana Vizuļa atbalsta, visu 4 meiteņu vecāku atbalsta, kā arī, protams, pašu meiteņu gribasspēka un cīņasspara gan treniņos, gan sacensībās. Paldies visiem par šī panākuma kaldināšanu.

sporta skolotājs Aivis Kokins