Sākums Ziņas Notikumi
10
Apr
Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolēni Latgales novada mākslas svētkos „Rakstu darbi”
Biruta Īsā saite
Img 1368 M  8.aprīlī Daugavpilī notika Latgales novada vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas svētki „Rakstu darbi”. Pasākuma mērķis bija sniegt iespēju tā dalībniekiem piedalīties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem veltītajās mākslas programmās, kā arī veicināt izglītības iestāžu mākslas pedagogu sadarbību un pieredzes apmaiņu. Svētkos piedalījās 82 pedagogi ar 262 skolēnu darbiem no 23 Latgales novadiem un 3 pilsētām – Daugavpils, Rēzeknes un Jēkabpils. Svētku atklāšana sākās Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā ar vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu izstādes – konkursa „Rakstu darbi” laureātu apbalvošanu (izstāde bija aplūkojama Marka Rotko centrā no 25.marta līdz 8.aprīlim). Pavisam izstādīti bija 122 darbi no kuriem I un II pakāpes diploma ieguvēji – kopskaitā 71 – ieguva tiesības piedalīties konkursa 3.kārtā, t.i. tie būs apskatāmi izstādē Rīgā no 6. līdz 12. jūlijam dziesmu un deju svētku laikā. No Jēkabpils Valsts ģimnāzijas izstādē Marka Rotko centrā piedalījās 3 skolēnu darbi (L. Vītola 9.b, M. Briška 8.b un kopdarbs – P. Ancāne 7.b, A. Ozola 7.b, P. Vegnere 7.b). Tiesības piedalīties izstādē Rīgā un 2. pakāpes diplomu ieguva Mārcis Briška 8.b ar darbu „Veltījums Krišjānim Baronam”. Sveicam Mārci un lepojamies ar viņa panākumiem!

Svētku turpinājumā izstādes laureāti M.Rotko centrā izvēlējās un aktīvi darbojās vienā no 14 skolēnu sagatavotajām radošajām darbnīcām, kas reizē bija arī šo darbnīcu prezentācija. Darbnīcu prezentācijas laikā tās vērtēja žūrija, lai interesantākās no tām izvirzītu pasākumam Rīgā.

Pēc radošajām aktivitātēm svētku 1. daļa noslēdzās ar ekskursiju pa Marka Rotko centru. Tās laikā bija iespēja iepazīties ar Daugavpilī dzimušā pasaulslavenā abstraktā ekspresionisma mākslinieka Marka Rotko dzīvesstāstu un aplūkot viņa gleznotos oriģināldarbus, tāpat gida pavadībā tika izstaigātas centra daudzveidīgajās ekspozīcijas, kā arī ielūkojāmies gan centra bibliotēkā, gan mākslinieku radošajās telpās.

Pēc neliela pusdienu pārtraukuma svētku dalībnieki devās uz pilsētu un svētku 2.daļa turpinājās Daugavpils Latviešu kultūras centrā. Centra aktu zāle uz speciāli aprīkotas skatuves norisinājās pasākuma „Rakstu darbi” tērpu kolekciju skate – konkurss. Ar savām tērpu kolekcijām skatītājus priecēja un pārsteidza 18 skolēnu komandas no Latgales novada skolām. Daudzveidīgos pašdarinātos tērpos dažādās tekstiltehnikās skolēni bija risinājuši konkursa pamattēmu – „Raksti” – savam novadam raksturīgajos, simbolos, zīmēs un krāsu salikumos. Skates kulminācija bija Balvu profesionālās vidusskolas tērpu uznāciens, kurā izcilā sniegumā bija tvertas gan sava novada un pilsētas krāsas un simbolika, gan ieskanējās galvaspilsētas Rīgas motīvs, bet kolekcijas pārsteigums ar pārdomu nozīmi bija spilgtais, bet saskaņotais tērpa ansamblis ar Ukrainas valsts simboliskiem tēliem.

Skatei sekoja muzikāls sveiciens konkursa dalībniekiem, kuru bija sarūpējuši Daugavpils skolu un interešu izglītības kolektīvi, bet konkursa žūrija šajā laikā apkopoja tērpu skates un radošo darbnīcu rezultātus. Beidzot, noslēdzot garo un radošām aktivitātēm bagāto pasākumu, tika sumināti visi konkursu laureāti un pedagogi, kā arī teikts ‘paldies’ katra novada vai pilsētas pašvaldības svētku un vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas projektu koordinatoriem.

Arī mēs, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas konkursa „Rakstu darbi” dalībnieki, sakām ‘paldies’ Jēkabpils Bērnu un jauniešu centram un īpaši projekta koordinatorei, centra metodiķei Alisei Kļaviņai par šo piepildīto, iespaidiem bagāto noorganizēto dienu!

JVĢ viz.m. skolotāja E.Skrebele

Vēl MIRKĻI šeit