Sākums Ziņas Notikumi
21
Nov
JVĢ jaunieši par pieredzi seminārā "Demokrātijai nav demo versijas”
Biruta Īsā saite
0001 Mēs, četri Jēkabpils Valsts ģimnāzijas zinātkāri jaunieši – Jānis Baltmanis 11.b, Patrīcija Liepiņa 11.b, Klinta Krišjāne 12.b, Evelīna Strode 11.b, devāmies uz trīs dienu semināru Līvānos – “Demokrātijai nav demo versijas”, kuru ar Kultūras ministrijas atbalstu rīko Eiropas kustības Latvijā “Eiropas pēdas Latvijā 2019/2020” biedri Andris Gobiņš, Liene Valdmane un Baiba Vārna.
Semināra mērķi – mainīt sevi un apkārtējo vidi, iegūt jaunas zināšanas par politiku, demokrātiju, piedalīties diskusijās un aizstāvēt savu viedokli, izvirzīt savas idejas Latvijas jauniešu labā, attīstīt prasmes medijpratībā, apgūt video iemaņas, jauniešu interešu uzmanības pievēršanai.
B942176e 6D67 4057 8F74 Adf7feac6350 Sākotnēji mēs devāmies uz Līvāniem ar politisku noskaņojumu, šķita, ka viss būs tikai ap un par demokrātiju, bet tas bija tikai mūsu pieņēmums. Ierodoties Līvānu multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā “Kvartāls”, mēs iepazināmies ar pārējiem dalībniekiem ar dažādu spēļu palīdzību, vairāk uzzinājām par katru no mums, vēlāk devāmies orientēšanās aktivitātē pa Līvāniem, lai aplūkotu pašu pilsētu nejauši sadalītās komandās; katrā kontrolpunktā veicām radošu vai prātu attīstošu uzdevumu. Atgriezušies “Kvartālā”, mēs iepazināmies ar orientēšanās uzdevuma autoru Robertu Kivlenieku, kuram pieder prezidenta amats Līvānu jauniešu domē; atkārtoti spēlējām spēles, veidojām diskusijas, uzklausījām politiķi, mediju speciālistu, iepriekšējo partijas vadītāju Robertu Putni, kurš demonstrēja mums plānu, kā rīkoties dažādās situācijās, plānot savu laiku lietderīgi, izklāstīja par proaktivitāti, win–win, sinerģiju un daudzām citām politiskām tēmām.
0003

Nakts miers pavērsās diezgan neierasti, mēs atgriezāmies bērnībā, klausoties vadītājas lasīto pasaku, un stāstījām par savām izjūtām, klausoties to. Katrs guva sev atziņu un devās miegā.

15. novembra rītā mēs devāmies uz Līvānu novada pašvaldības domi, kur piedalījāmies diskusijās ar domes pārstāvjiem un arī uzdevām sev interesējošus jautājumus. Šī diena bija diezgan saspringta, sākumā aplūkojām videooperatores un žurnālu redaktores Lauras Lauzinieces prezentāciju par reklāmu un video veidiem, tad, sadalījušies grupās, vairāku stundu garumā veicām video filmēšanu.

16. novembra rītā aplūkojām savus darbus jeb video, kopīgi secinājām katra video kļūdas un labumus, apspriedām šajās trīs dienās gūto pieredzi un apkopojām tos grupu darbos, kur katrai grupai bija kāda tēma, kas ir saistīta ar jauniešiem Latvijā. Un beigu beigās devāmies katrs uz savām mājām.

0002

Šis projekts mums sniedza cita veida redzējumu uz apkārtējām norisēm. Nieka trīs dienu laikā spējām augt kā personības. Saņēmuši labus iespaidus un atziņas, kas dodas mums līdzi, mēs droši varam teikt, ka šādus projektus ir vērts apmeklēt, tāpēc paldies sk. D. Druveniecei, kas mūs informēja par šo iespēju. Mēs centīsimies dalīties savā pieredzē un turpināt arī savu dalību nākamajos šāda veida projektos.

Patrīcija Liepiņa, 11.b