Sākums Ziņas Notikumi
25
Mar
JVĢ skatāma skolas vizuālās mākslas darbu izstāde
Biruta Īsā saite
Dsc 0784

No 18.marta Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 2.stāva foajē skatāma šīgada skolas vizuālās mākslas olimpiādes darbu izstāde „Mans laiks”.

Vizuālās mākslas olimpiādes mērķis kā katru gadu ir sekmēt skolēnu radošo pašizpausmi un dot iespēju jaunu, radošu talantu atklāsmei.

Domājot par gaidāmo skolas jubileju, skolēni šogad tika rosināti izteikt savu – 2019.gada Jēkabpils ģimnāzistu redzējumu par mūsdienu dzīves laiku, problēmām un aktualitātēm, to izsakot vizuālās mākslas valodas līdzekļiem. Darba formāts – A3 izmēra balta lapa, materiāli – dažādas grafikas tehnikas: zīmulis, flomāsteri, marķieri vai tuša.

Skolēniem bija uzdevums 3 astronomisko stundu laikā izdomāt un zīmēt savu kompozīciju grafikas tehnikā, atspoguļojot savu attieksmi galvenajā tēmā – “Mans laiks”, pēc izvēles risinot to caur piedāvātajām apakštēmām: „Mans laiks skolā”, ”Mans laiks mākslā/mūzikā/literatūrā u.c.”, “Mans dzīves laiks”u.c. Savam darbam varēja izdomāt arī savu – precizētu – nosaukumu.

Olimpiādē piedalījās 40 7.-12.klašu skolēni. Ar olimpiādes rezultātiem sīkāk var iepazīties skolas mājas lapā, tomēr jāatzīmē daudzu skolēnu pārdomātais un augstvērtīgais sniegums visās klašu vecuma grupās – Elizabetes Vindules (7.b) apjomīgā un tehniski kvalitatīvā grafika, Evelīnas Līvas Ozolas (7.a), Ernestas Jasaites (7.c) un Arinas Kučikas (7.d) nopietnais pieteikums mākslas pasaulei. Spraigā cīņa 8.klašu grupā, kur vienlīdz spēcīgi darbojās Kitija Elksne (8.c), Ieva Dudareva (8.c), Paula Kristiāna Fokina (8.c), Zane Tabūne (8.b), tomēr nepārspēta palika Agnese Eglīte (8.b). 9.klašu grupā ar neparastu grafikas risinājumu uzmirdzēja Rebeka Džoisa Rešetņikova (9.a), aiz sevis nedaudz atstājot Initu Šidlovsku (9.b), Betiju Bruku (9.d), Patrīciju Pauperi (9.c) un Kintiju Ratenieci (9.a). Vidusskolas klašu grupā savu talantu joprojām spoži demonstrēja Rēzija Neifelde (12.c), Līga Bārbale (12.c), Diāna Zvaigzne (12.d).

Olimpiādē tapušie darbi un darbu nosaukumi atklāj, ka ģimnāzijā mācās nopietni un daudzpusīgi talantīgi skolēni, kuri sev doto dzīves laiku piepilda lietderīgi, pilnveido savas prasmes dziedot, dejojot, zīmējot, lasot, reizēm ļaujot sev arī pasapņot, lai saprastu savas dzīves izvēles. Tomēr cauri visam vijas mērķtiecība un neatlaidība, kā arī izpratne par sev atvēlētā dzīves laika nozīmīgumu un neatgriezeniskumu.

Paldies visiem olimpiādes dalībniekiem par ieguldīto darbu! Lai visiem krāsains un radošs pavasaris!

vizuālās mākslas skolotāja Elga Skrebele