Sākums Ziņas Notikumi
25
Sept
JVģ skolēni – konkursa „Baltajai grāmatai -100” laureāti
Biruta Īsā saite

Dzejas dienas nupat izskanējušas, bet jubilārus literatūrā šogad turpinām sumināt. Šajā mācību gadā vēl īpaši pieminēsim Raini un Aspaziju, bet kādu pavisam apaļa jubileja jau šogad tika atzīmēta vienam no Sēļuzemes dižgariem – Jānim Jaunsudrabiņam. Par viņu runājot, arvien prātā nāk „Baltā grāmata ” - Jāņa Jaunsudrabiņa bērnu dienu simfonija vārdos un līnijās. Kaut dažkārt lepnie pilsētnieki, sevišķi no mazpilsētām, uzsvēruši, ka šī „zemnieku literatūra” nevienu neinteresē un nākotnē tāda vispār nebūs vajadzīga, - „Baltā grāmata” šogad piedzīvojusi savu simtgadi. Šajos simts gados dažādos veidos (divās daļās, vienā grāmatā, atsevišķās burtnīcās, saīsinātos izdevumos, kopoto rakstu sastāvā, tulkojumos utt.) tā nākusi pie lasītāja vairāk nekā 60 reizes.

Domājot par šo nozīmīgo jubileju, J.Jaunsudrabiņa muzejs „Riekstiņi” aprīlī izsludināja skolēnu radošo darbu konkursu „Baltajai grāmatai - 100”, kurā skolēni no visas Latvijas bija aicināti ielūkoties Baltās grāmatas pasaulē un izteikt savu jaunradi gan literārā, gan zīmējumu formā. Muzeja aicinājumu bija sadzirdējušas 52 skolas no visas Latvijas un kopumā tika iesūtīti vairāk nekā simts radošie darbi literatūrā un ap simts – zīmējumu.

 Dscn3851  Dscn3852 Dscn3853   Dscn3854  Dscn3857

 Sestdien, 20.septembrī J.Jaunsudrabiņa muzejā Neretas pagasta „Riekstiņos” notika vērienīgs konkursa noslēgums un laureātu apbalvošana. Pēc viesmīlīgas sagaidīšanas ar cienastu, kopīgām dziesmām un ielūkošanās mazā Janča bērnības pasaulē, tika nosaukti uzvarētāji. Nu, ko lai piebilst – zīmēšanas konkursā Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolēni ir ieguvuši visas 6 godalgas savās vecuma grupās no 7. līdz 12.klasei. Zīmējumus izvērtēja neatkarīgie eksperti - Latvijas Mākslas akadēmijas 1.-6.kursa studenti un profesors Juris Gagainis, docenti Andris Silapēters un Arvīds Endziņš, tāpēc respektēsim viņu viedokli: - Rēzijai Neifeldei (8.d) – 3.vieta, Lienei Salmiņai (9.b) – 3.vieta, Elīnai Pašunai (9.b.) – 2.vieta, Evelīnai Elksnītei (12.c) – 2.vieta, Leldei Vītolai (9.b) – 1.vieta, un Alisei Strazdiņai (nu jau 12.klases absolventei) – 1.vieta! Apsveicam! Un vēl - Alises gleznotais darbs ir izvēlēts vāka noformējumam konkursa darbu izlases grāmatai, kuras atvēršanas svētki arī notika sestdien, muzejā, bet patlaban ar šo grāmatu varat iepazīties mūsu skolas bibliotēkā. Visas godalgotās vietas dāvanā saņēma „Zvaigznes ABC” grāmatnīcas dāvanu kartes 25, 20 un 15 eiro vērtībā, bet pasākuma izskaņā visi dalībnieki devās uz Neretu, kur noskatījās konkursa organizētāju sagatavoto kopīgo dāvanu –Baltās grāmatas stāstu atveidojumu Rīgas jauno aktieru no Dearty deal theatro izpildījumā.

Paldies visiem mūsu skolēniem, kas piedalījās šajā konkursā un vēlreiz sveicieni uzvarētājiem!

Vizuālās mākslas skolotāja Elga Skrebele