Sākums Ziņas Notikumi
11
Feb
JVĢ skolnieču darbi izvirzīti uz konkursu Čehijā
ivetao Īsā saite
Img 3661Jpg1

10.februārī Rīgā, Latvijas Universitātes Zinātņu mājā norisinājās starptautiskā vizuālās mākslas konkursa "Lidice 2020" 1.kārtas noslēguma pasākums. Konkursu rīko Valsts Izglītības un Satura centrs sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu.

Lidice ir neliela čehu pilsēta, kas pilnībā tika iznīcināta 2.pasaules kara darbības rezultātā. Pieminot šajā pilsētā bojā gājušos bērnus un viņu neizsapņotos sapņus, Čehijas valsts jau daudzus gadu desmitus rīko straptautisku bērnu mākslas izstādi – konkursu. Šogad konkurss norisinās jau 48. reizi un šī gada viens no konkursa uzdevumiem ir veicināt bērnu un jauniešu radošo spēju attīstību, padziļināt izpratni par ekoloģiju, apkārtējo vidi un industrijām.

Kā tas tika panākts? -Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ģenerālā asambleja 2020.gadu ir pasludinājusi par STARPTAUTISKO AUGU AIZSARDZĪBAS GADU, ar mērķi veicināt veselīgas ekosistēmas kā ilgtspējīgas attīstības priekšnoteikumu. Atsaucoties ANO aicinājumam, 48.Starptautiskajai bērnu mākslas izstādei-konkursam tika piedāvāta tēma “AINAVA” ar apakštēmām:

  • Augu un koku dzīve
  • Ainavu forma un bagātība
  • Ainava un māja
  • Cilvēka ietekme uz ainavu
  • Ainavu atmosfēra – skaņas, smaržas, noskaņa
  • Arhitektūra un ainavas
  • Dzīvnieki ainavās
  • Horizonti

Konkurss notiek divās kārtās:

1.kārta – Latvijā 2020.gada janvārī-februārī

2.kārta – Čehijā 2020.gada martā

Konkursa 1.kārtas izstāde notika no 2020.gada 22.janvāra līdz 10.februārim Latvijas Universitātes Zinātņu mājā.

Visi konkursa 1.kārtas laureātu darbi tika izvirzīti izstādei- konkursam Čehijā.

Pavisam šogad konkursam tika iesūtīti vairāk nekā 1300 darbu no 54 Latvijas novadiem, no kuriem pēc žūrijas izvērtējuma tika atlasīti 230 darbi sūtīšanai uz Čehiju. Konkursā piedalījās bērni un jaunieši vecumā no 4 līdz 16 gadiem, tika iesūtīti darbi dažādās tehnikās – zīmējumi, gleznojumi, grafikas, izstrādājumi no māla, stikla, koka, tekstildarbi un pat darbi digitālā formātā – animācijas filmas.

Mūsu skolu šajā konkursā pārstāvēja trīs 9.c klases skolnieču Kitijas Elksnes, Ievas Dudarevas un Evelīnas Stalidzānes veidotie darbi kolāžas tehnikā. Meitenes izstrādāja apjomīgas ainavu kompozīcijas salīdzinot Latvijas kultūrvēsturiskās ainavas maiņu 20.gadsimtā. Ar gandarījumu varam paziņot, ka 2 no kompozīcijām - Kitijas Elksnes un Ievas Dudarevas darbi ir 1.kārtas laureātu vidū un ir izvirzīti uz konkursa 2. - noslēguma kārtu Čehijā. 10.februārī notika 1.kārtas laureātu apbalvošana (vietas netika dalītas, jo konkurss vēl turpinās), bet Kitijas Elksnes veidotais darbs „Kokneses pilsdrupas 1937. un 2018.gadā” jau ir saņēmis papildus ievērību - Čehijas vēstniecības Latvijā Simpātiju balvu. Apsveicam, lepojamies un vēlam veiksmi arī konkursa turpmākajā norisē!