Sākums Ziņas Notikumi
20
Nov
JVĢ skolniece E. Pašuna saņem Valsts prezidenta balvu
Biruta Īsā saite

Starptautiskajā iecietības dienā 16. novembrī noslēdzās Valsts prezidenta kancelejas sadarbībā ar LR Izglītības ministriju rīkotais skolēnu atklātņu un plakātu konkurss „Latvija – mūsu drošās mājas”.
Konkursa laureātu apbalvošana notika svinīgā pasākumā Rīgā Melngalvju namā, klāt esot Valsts prezidentam Andrim Bērziņam, pārstāvjiem no LR Izglītības ministrijas, Valsts prezidenta Mazākumtautību konsultatīvās padomes, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Fridriha Eberta fonda. Pasākumu kuplināja aktieru J. Rafalsona un L. Ozoliņas priekšnesums. Pēc svinīgās uzrunas Valsts prezidents A. Bērziņš pasniedza diplomus konkursa laureātiem, no kuriem 4 skolēni saņēma īpašu prezidenta specbalvu – ielūgumu 2 personām uz svinīgo Latvijas Republikas proklamēšanas 95.gadadienai veltīto svētku koncertu Latvijas Nacionālajā teātrī, kas notika 18. novembrī. Tāpat visi konkursa laureāti kā balvu saņēma tipogrāfiski izdrukātu savu veidoto atklātņu vai plakātu komplektu, kā arī balvas no konkursa rīkotājiem un atbalstītajiem.
Pavisam konkursā piedalījās 83 Latvijas skolas, no kurām uz apbalvošanu tika izvirzīti 14 skolēni pamatskolu grupā (4 skolēni no 1. - 3.klasēm, 5 no 4. – 6.kl., 5 no 7. – 9.klasēm) un 3 skolēni no vidusskolas klasēm. Pamatskolu skolēni zīmēja atklātnes, bet vidusskolēni plakātus dažādās tehnikās, atspoguļojot tēmas „Dažādība ir mūsu bagātība”, „Sasveicinies ar dažādo”, „Neieslīgsti stereotipos” vai „Sūti savu mīlestību nākotnei”.
No Jēkabpils Valsts ģimnāzijas konkursā „Latvija – mūsu drošās mājas” piedalījās 11 skolēni (L. Ludborža (7.a), R. Silakalne (7.a), N. Visocka (7.c), A. Ozola (8.a), E. Pašuna (8.b), L. Salmiņa. I. Vīksna (8.b), Z. Ziediņš (9.a), V. Vaivode (9.c), K. Klišāns (11.c) un E. Elksnīte (11.c).
8.b klases skolnieces Elīnas Pašunas veidotā atklātne „Krāšņie dzīpari mūsu kopējā kamolā” kļuva par vienu no 5 godalgotajiem darbiem 7. – 9.klašu grupā. Tāpat Elīnas darbs tika īpaši novērtēts no prezidenta puses, jo Elīna bija to 4 Latvijas skolēnu vidū, kas saņēma prezidenta ielūgumu uz svinīgo koncertu 18. novembrī. Priecājamies par Elīnas panākumiem! Tāpat pateicamies visiem tiem atsaucīgajiem un radošajiem JVĢ skolēniem, kas pārstāvēja mūsu skolu šajā konkursā!

 Zim K 00 Zim K 01  Zim K 02   Zim K 03
Elīna Pašuna (8.b)
„Krāšņie dzīpari mūsu kopējā kamolā”