Sākums Ziņas Notikumi
27
Mar
Kā no mušas radīt ziloni?
Biruta Īsā saite
Ieva Rozlapa

Uzpūst no mušas ziloni – jā, to mēs protam. Bet kā radīt no mušas ziloni? Kā radīt kaut ko skaistu, neparastu, aizraujošu, ja tev nav nekā cita kā vien radoša ideja? Nenoskumsti, tas ir iespējams!

Par to, kā realizēt kultūras projektus, 10.c, 11.a un 12. c klases skolēniem 22. martā pastāstīja mūsu skolas absolvente Ieva Rožlapa. Pēc JVĢ absolvēšanas Ieva ir studējusi kultūras menedžmentu un kultūras projektu vadību, strādājusi Jēkabpils Kultūras pārvaldē par  sabiedrisko attiecību speciālisti, vadījusi dažādus kultūras projektus. Tagad Ieva strādā savas ģimenes uzņēmumā, tomēr turpina izstrādāt un vadīt arī kultūras projektus.

JVĢ jauniešiem Ieva Rožlapa stāstīja, kāds ir ceļš no idejas līdz tās realizēšanai, kādi ir galvenie soļi, ar kādiem šķēršļiem un riskiem jārēķinās. Izrādās – lai radītu un realizētu savu projektu, ne vienmēr ir vajadzīga speciālā izglītība projektu vadībā. Svarīgākais ir sava mērķa  apzināšanās, skaidra vīzija par to, ko vēlies sasniegt, kāds būs projekta galarezultāts, kā arī ticība sev un saviem spēkiem. Vēl svarīgi arī atrast domubiedrus, kas palīdzēs projektu realizēt. Ieva akcentēja: ”Jebkurš mērķis, ko gribam dzīvē sasniegt, ir ceļš. Un, lai pa šo ceļu kaut kur nokļūtu, tev ir jāizkāpj no savas komforta zonas un jāsper pirmie soļi.“

Ieva stāstīja arī par interesantākajiem kultūras projektiem savā pēdējo gadu pieredzē. Viens no tiem ir radošo jauniešu apvienība “Ceturtā siena”. Tajā darbojušies arī daudzi mūsu skolas bijušie audzēkņi: Nikola Ščadro, Rolands Hartmans, Ieva Vīksna, Ieva Radiņa, Ieva Druveniece, Kārlis Levinskis, Evelīna Elksnīte, Sintija Kampāne, Eira Sarnovska, Kārlis Klišāns un citi. Pašlaik studijā “Ceturtā siena” darbojas 11.a klases skolniece Valērija Hartmane.

Paldies Ievai Rožlapai par iedvesmu un ticību: no mušas ir iespējams radīt ziloni. Mēs katrs to spējam, ja vien esam drosmīgi un mērķtiecīgi.

latviešu valodas skolotāja Silvija Tumanova