Sākums Ziņas Notikumi
15
Apr
Konkursa “Extreme sketching” rezultāti un tuvplāns ar 2.vietas ieguvēju Rēziju Neifeldi
Biruta Īsā saite

Pirms neilga laika katrs JVĢ skolēns savā e klases pastā saņēma uzaicinājumu piedalīties konkursā “Extreme sketching”. Konkursu jau vairākus gadus organizē Jēkabpils BJC, lai aktualizētu skečingu kā mākslas veidu; attīstītu jauniešu radošo domāšanu; mācītu paust un aizstāvēt viedokli, prezentēt sevi mūsdienīgā vidē.

Šogad konkurss tika organizēts starptautiskā līmenī, iesaistot Jēkabpils pilsētas un novadu jauniešus, kā arī Jēkabpils sadraudzības pilsētu jauniešus no Melles (Vācija), Sokolov–Podļaski (Polija), Červionka – Leščini (Polija), Maardu (Igaunija), Lidas (Baltkrievija), Mirgorodas (Ukraina), Garačuhuras (Azerbaidžāna).

Darbi tika vērtēti divās vecuma grupās: 12–15 gadi, 16–18 gadi.

No 18.–22. martam Jekabpils BJC “Extreme sketching” lapā katru dienu no plkst.10.00 bija jāpaskatās dienas tēma, par kuru jāveido skice, un gatavais darbs jāiesūta Jekabpils BJC konkursa organizatoriem.

Kā katru gadu, konkursā aktīvi iesaistījās arī ģimnāzijas jaunieši.

Pateicību ieguvušas Sintija Dalbe, Līna Nijazi, Katrīna Veigure, Gerda Šalkovska, Agnese Baltmane, Agnese Druviņa, Marta Garde.

Godalgoto 2.vietu konkursā ieguvusi 12.c klases skolniece Rēzija Neifelde.

 Img 8461  Img 8462  Img 8463
 Img 8882

Rēzija par konkursu un savu saikni ar to:

“Konkursā “Extreme sketching” piedalos jau kopš 2017. gada. Iepriekš tajā piedalījos pēc vizuālās mākslas skolotājas Elgas Skrebeles ieteikuma, taču šogad – lai pēdējoreiz pārbaudītu savu radošo izaugsmi un skicēšanas stila izmaiņas konkursa ietvaros. Nākamgad jau vairs neietilpšu vecuma kategorijā...

Šī gada tēmas bija šādas: pirmdienai – “FLORA”; otrdienai – “NACIONĀLAIS ĒDIENS”; trešdienai – “IECIENĪTĀKAIS VARONIS”; ceturtdienai – “DRAKONU LAIKI” un piektdienai – “ES TEV PARĀDĪŠU SAVU VALSTI...”

Ar savām skicēm vēlējos parādīt, ka skicēt var jebkādā formātā un ar jebkādiem izteiksmes līdzekļiem. Galvenais ir parādīt to, kas pašam vislabāk patīk, pat ja tas nozīmētu nedabūt godalgotu vietu vai kādu pateicības rakstu.

Zīmēju jau kopš bērnības, kā jau daudzi citi, tomēr tikai ar laiku sapratu, vai tas vispār ir priekš manis. Un droši varu teikt, ka ir. Tikai ik pa laikam jāpārbauda sevi šādos konkursos. Kopumā varu teikt, ka konkurss “Extreme sketching” ļauj saprast, ko es kā māksliniece vēlos parādīt citiem, kā arī ļauj piedzīvot atklājumu, ka, saņemot vien tēmu, varu uz papīra ar pāris marķieriem radīt nelielu brīnumu sev pašai.”

Apsveicam meitenes!

Paldies Rēzijai par dalīšanos iespaidos, bet jo vairāk – paldies par prieku, ko viņa sagādājusi ar saviem darbiem skolas pasākumos, dažādos konkursos skolā un ārpus tās! Lai saikne ar mākslu cieša arī turpmāk!

d. v. audzināšanas jomā Dace Druveniece