Sākums Ziņas Notikumi
10
Apr
Konkursa „Rakstu darbi” 1.kārtas dalībnieku ekskursija uz Daugavpili
Biruta Īsā saite

07.04. mēs, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 10 skolēni, kopā ar pārējiem Jēkabpils pilsētas skolu skolēniem – vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa „Rakstu darbi”1.kārtas dalībniekiem un pedagogiem, devāmies ekskursijā uz Daugavpili. Tieši Daugavpilī šogad no 25.marta līdz 8.aprīlim norisinājās konkursa 2. kārta jeb Latgales novada vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu izstāde. Šī izstāde bija aplūkojama Marka Rotko centrā, kas izceļas ar savām neparastajām ekspozīcijām un vēsturisko apkārtni.

Vispirms ekskursijas ievadā devāmies uz Daugavpils pilsētu aplūkot kalēja amata demonstrācijas kalēja Edgara Vronska personīgajā darbnīcā. Tajā pats kalējs mums sniedza ieskatu, cik nozīmīgs un smags ir kalēja amats, darbs, kā arī bija iespēja vērot darba demonstrācijas.

Img 1358 M

Otrais pieturas punkts bija jaunais Marka Rotko mākslas centrs bijušajā Daugavpils cietokšņa Arsenāla ēkā. Apskatot gan amizanto un jauno, gan arī pieredzējušo mākslinieku darbus, guvām daudz pieredzes un pozitīvu emociju. Tāpat arī mēs ļoti lepojamies ar mūsu vienaudžu sniegumu.

Ielūkoties un izzināt noslēpumaino Rotko centra apkārtni, mums palīdzēja gids Jānis Kivriņš. Ar viņu kopā izstaigājām gan senās cietokšņa fortifikācijas būves, lāpu gaismā vērojām seno celtnieku prasmīgos nocietinājumus, aplūkojām seno Varšavas – Viļņas – SanktPēterburgas trakta ielu, izgājām vārtus, caur kuriem braukuši 4 imperatori, pabijām pie vienīgās Baltijā lielgabalu strūklakas un vērojām senās kazarmu, hospitāļa un arī viesnīcas ēkas. Ekskursija bija vēsturiski izglītojoša, interesanta un saistoša.

Mūsu noslēdzošais pieturas punkts šajā ekskursijā bija Līvānu stikla muzejs un darbošanās ar stiklu Ingas Salmiņas stikla darbnīcā. Darbojoties ar stiklu mēs uzzinājām daudzas stikla īpašības un tā neparasto pielietojumu mūsu dzīvē.

Ekskursija ļāva izzināt mākslu dažādos veidos un ielūkoties mākslas plašajā pasaulē. Liels paldies mūsu pedagogiem un ekskursijas vadītājai un organizatorei, Jēkabpils BJC vizuālās mākslas un jaunatnes lietu metodiķei Alisei Kļaviņai par lielisko ekskursijas programmu un organizāciju!

JVĢ 9.b klases skolniece, Liene Salmiņa

Vēl MIRKĻI šeit